Kendi Simülasyonunu Oluştur

Kendi Simülasyonunu Oluştur

ABONE OL
13 Temmuz 2022 23:23
Kendi Simülasyonunu Oluştur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bana soruyorlar, neden bu kadar mutlusun?

Her sabah uyandığımda Allah’a şükürler ediyorum ve her akşam yatarken yine şükürler ediyorum çünkü kimsenin, ne canında, ne zenginliğinde ne hayatında nede kazancın da gözüm yok. Yer, yer benim de aksiliklerim, fevriliklerim, bazen iyi gitmeyen durumlar oluyor ama zamanla bu durumu zihnimde ötekileştirip olumlu olmaya eğilim gösteriyorum ve hayatta yaşadıklarımı tecrübe haline getirip, kendi simülasyinumu kendim hazırlamaya başlıyorum.

İnsan olmak çok kolay birşey değil ama başarabilmek mümkün. Ara, ara zihnimiz eskiye odaklanıyor ve olumlu olmayan durumlarla karşılaşabiliyor olabiliriz fakat bilinçli insanlar olduğumuz için ve eskilerden gelen zihni çöpe dönüştüren olaylardan çabuk uzaklaşabiliyor ve bilinçaltını ısrarla iyi olan yöne davet edip temizleyebiliyoruz.

Bunun en temel unsurları Kıskançlıktan, hasetten, kinden ve nefretten uzak durmakla başlar.

En iyi özelliğimi bilirim, bu ukalâlık değildir. Belki başka insanlar tarafından ukalâlık olarak adlandırılabilir, bu durum karşıda ki kişinin anlama yetisine bağlıdır.

“Bir ben var, benden içeri” Yunus Emre bunu boşuna söylememiş. İnsan önce kendini bilmeli ve o içinde ki BEN’i sevmeli.

Sen kendini ne kadar çok seversen, senin yansımaların olan insanlar karşına çıkar. Kendinden bihaber isen seni kendine getirecek insanlarla haşır neşir, olursun.

Bir insan olarak, en iyi özelliğim kıskançlık yapmam, herkes için iyi olmayanı istemem, dilimde dua ve şükür boldur. Bir arkadaşım ilerliyorsa ve mutluysa, mutluluğu katlansın büyüsün isterim. Kalbimi bollaştırırım, herkesin iyi yaşama hakkı olduğunu düşünür, bolluk, bereket, zenginlik, aşk, sevgi, dostluk, arkadaşlık.. dilerim.

Bu evrende insan kalbi kadar yer kaplar, bunun bilincindeyim ve iyi olan kim olursa ona hep gücüm olduğu kadar destek veririm.

Hayatımızın ressamı biziz! Biz o tabloya ne çizersek, o bizim hayatımızın resmi olacaktır.

Ve kim için ne dilersek ve ne verirsek o bize katlanarak, büyüyerek geri dönecektir.

Sevgide cömertlik, maddi manevi bolluğu beraberin de getirir.

Kıskançlık, haset, kin, nefret bunlar karşınızdakini değil, sizi etkiler ve hep olduğunuz yerde sayarsınız, yada daha geriye gidersiniz.
Onun için bugün kendimize bir iyilik yapalım ve herkesin refahı, mutluluğu, başarısı için dua edip kendimizinde onlarla aynı yolda yürümesini sağlayalım.

Kısacası başkalarının mutluluğunu isteyen aslında kendi mutluluğunun zeminini hazırlar.

Bunu başarabiliriz!

SEVİLİYORSUNUZ..

Not: Bu yazılar şuan yazmaya devam ettiğim kitabımdan.. Kitabın ismi “Fanus”
Nurhayat Volkan.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »