Dan Larimer Kimdir ?

Dan Larimer Kimdir ?

ABONE OL
23 Temmuz 2022 11:45
Dan Larimer Kimdir ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dan Larimer denildiği zaman belki kripto para piyasalarının dışındaki insanlar için çok birşey ifade etmeyebilir, ancak sanal para piyasalarıyla ilgilenenler için tanınması gereken ilk sıra kişiler.

 

Gerçekleştirdiği sistemle dünyadaki her bireyin kapitalist sistemin oluşturduğu finansal hapishaneden dışarıya doğru açılmış olan bir tünelden çıkabilme fırsatını ortaya koymuştur.

Dan Larimer’de daha Virginia Politeknik Enstitüsü ve Devlet Üniversitesi’nde okuduğu dönemde üzerinde çalıştığı blok zinciri teknolojisi, Ekonomik sistemlerde özgürlük, ve Merkezi olmayan borsalar uygulamalarını gerçekleştirme yolunda EOS ve Steem adlarıyla iki para birimini kripto para piyasasına kazandırmıştır.

Felsefesi “Herkes için özgür bir yaşam, mal güvenliğini sağlayabilmek için yeni serbest pazar çözümleri bulmak” tır.

Uzun süren çalışmalar sonucu merkezi olmayan bir alışveriş sistemini destekleyecek bir blok zinciri oluşturdu. Bu teknolojiye Grafen adını verdi ve BitShares ile Steem gücünü bu sistemden almaktadır.

Dan Larimar BitShares’in bir banka, şirket, yazılım, insan topluluğu ve adeta bunların hepsini bir araya getiren ülke seviyesinde bir ağ olduğunu düşünüyor.

Bu ağ zincirinin kurulmasındaki asıl maksat merkezi olan sistemlerde hacklenme, suistimal ve dolandırılma riskinin dağıtılmış ağ sistemlerine göre çok daha fazla olmasındandır.

Blockchain teknolojisinin icadı internet aleminin tamamını yeniden tanımlıyor. Eminim Dan Limer’in bundan sonra da bizleri yeni internet uygulamaları ile tanıştıracağından eminim. Bu seviyede bir bilgiye ve ufuk genişliğine sahip olan insanların en büyük özelliği durmadan yeniliklere devam etmeleri ve kendi kendileriyle yarış halinde olmalarıdır.

Steemit.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »