INTERPOL’ün Amerika Konferansı Yapıldı

INTERPOL’ün Amerika Konferansı Yapıldı

ABONE OL
27 Mart 2023 10:18
INTERPOL’ün Amerika Konferansı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

INTERPOL’ün Amerika konferansı, ilişkili suçlarla mücadele etmek için koordinasyon ihtiyacını vurguluyor SANTIAGO, Şili –

INTERPOL’ün 25. Amerika Bölgesel Konferansı, Örgüt’ün uyuşturucu kaçakçılığı ve bağlantılı suç faaliyetlerine bölgesel ve küresel tepkiyi birleştirme yetkisinin güçlendirilmesiyle sona erdi. 37 ülkeden yaklaşık 100 üst düzey polis yetkilisini bir araya getiren üç günlük (21-23 Mart) toplantı, uyuşturucu kaçakçılığı ve bağlantılı suçların yarattığı çeşitli zorluklar hakkında derinlemesine bilgi alışverişi için bir platform sağladı.

sahip olan yasa dışı madencilik, ormancılık suçları, yasa dışı atık ve balıkçılık suçlarıyla mücadele için daha güçlü çabalar çağrılarını desteklediler. Amerika Bölgesi’nin ekonomileri ve doğal kaynakları üzerine. Bölge genelinde organize suç ve terörizm arasındaki bağın oluşturduğu tehdidi ele almak için bir dizi önlem de katılımcılar tarafından desteklendi: teröristler ve terör örgütleri ve destek mekanizmaları hakkında veri alışverişinin arttırılması kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer olaylar ve doğaçlama patlayıcı cihazlarla bağlantılı konular ve işleyiş biçimleri hakkında daha fazla istihbarat paylaşımı INTERPOL veritabanlarına ve uyarılarına terörist ve suçlu profilleriyle bağlantılı biyometri ve finansal bilgilerin sistematik olarak dahil edilmesini teşvik etmek. Siber saldırıların diğer ülkelerde veya bölgelerde kolayca kopyalanmasıyla, INTERPOL’ün siber suçları önlemek, tespit etmek, araştırmak ve bozmak için araç ve yeteneklerinin kullanımının artırılması da önemli bir öneriydi.

INTERPOL’ün Yüzüncü Yıldönümü münasebetiyle, dört bölgesel konferansın tümü aynı yıl içinde yapılacak. Avrupa oturumu, Ekim ayında Angola’nın ev sahipliğinde her biri INTERPOL aracılığıyla küresel polisliğe bölgesel bir bakış açısı getiren Afrika konferansı ile Mayıs ayında Kuzey Makedonya’da yapılacak.

Kaynak:

www.interpol.int

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »