Annemin Annesi, Evladımın Çocuğuyum!

Annemin Annesi, Evladımın Çocuğuyum!

ABONE OL
20 Mart 2024 22:13
Annemin Annesi, Evladımın Çocuğuyum!
3

BEĞENDİM

ABONE OL

YAZAR, EDA KARA’NIN KALEMİNDEN

 

Annemin Annesi, evladımın çocuğu olduğum bir dönemi yaşıyorum.

 

Burada ne mi demek istedim?

Şuan da annemin annesi oldum çünkü annem yaşlandı ve bumerang gibi herşey başa dönüyor ve roller değişiyor. Hayat işte!

 

Ama bu durum beni çok mutlu ve kendimi zengin hissettiriyor. Zenginlik sadece madde olarak değil maneviyat olarak da algılanmalı. Toplumun büyük kesimi zenginliği sadece para ve servet olarak algılar. Bana göre en büyük zenginlik sevdiklerinle birlikte olabilmektir. Ve insanın, insan olarak en sevdiklerinin başında anne figürü gelmektedir.

 

9 ay sizi karnın da besleyen ve Dünya’ya getiren, seni her koşulda karşılıksız seven anneler de gün geliyor artık yaşlanıyor ve çocuklaşmaya başlıyorlar. Herşey zamanla aslına dönüyor.

 

Evet artık ben onun çocuğuyken artık annesi oldum.

 

SIRA BENDE!

 

 

Bir yandan da evlatlarımın çocuğu olmaya başladım. Çünkü onlar da büyüdü ve onlara göre de biz çocuklaşmaya başladık.

 

Bu durum belki başkaları için zor gibi görünse de, benim için bir kabulleniş ve maneviyatta zenginleşleştiğimi hissettiriyor.

 

Ve ben bu halimden zevk alıyorum. İyi ki onlar yanım da ve ben ANNEMİN ANNESİ, ÇOCUKLARIMIN ÇOCUĞUYUM.

 

Bana Annemin annesi olmak, annemin tecrübelerinden faydalandırdı ve diğer yandan Evlatlarımın çocuğu olmakta ayrı bir keyf veriyor, sefasını sürüyorum.

 

NE MUTLU BANA Kİ ÖNCEKİ NESİL İLE SONRAKİ NESİL ARASINDA TAM OLMASI GEREKTİĞİM YAŞTA VE OLMASI GEREKTİĞİM YERDE DURABİLİYORUM.

 

Bakış açısı önemli…

Size bu hayatta sunulanı memnuniyetle kabul edebilmeniz çok önemli.

SORUMLULUK kelimesi devamın da zorunluluğa dönüşür ve buna istinaden asla hayatımızı negatif kelimelerin yönetmesine müsade etmekten kaçının. Etrafımızı renkleriyle çevreleyen ve kendisine YARADAN’ın hediyesi olan insanların o güzel enerjilerinden, onlar hayatta olduğu sürece faydalanın bu insanların bizlere bu hayatta ki güzelliklere vesile olduklarını idrak edin.

Aile BEREKETTİR, bakmasını bilene. Bakış açını değiştir sende değiş çünkü bu hayatta bizi mutlu eden yaşadığımız tecrübelerle mutluluğu seçmektir.

 

Benim bu hayatta en harkulade seçimim AİLE’m oldu..

 

BUNUN İÇİN ÖNCELİKLE GÜZEL DÜŞÜNMEK İYİ NİYETLİ DÜŞÜNMEK VE İYİLİĞE NİYET ETMEK GEREKİYOR İYİ NİYETLE ATILAN HER ADIM KOLAY OLMAYABİLİR AMA HER ZAMAN İYİ SONUÇ VERİR.

 

İNSANIN NİYETİ NEYSE AKIBETİ DE ODUR, BU HİÇBİR ZAMAN ŞAŞMAZ.

 

Eda Kara/Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »