Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Harekete Geçti.

Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Harekete Geçti.

ABONE OL
6 Nisan 2023 12:44
Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Harekete Geçti.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulunan şikayetçi E.E; yerli otomobil TOGG aracı satın almak için oluşturulan sahte internet sitesine kayıt oluşturarak verilen banka hesabına 60.000,00 TL yatırıp dolandırıldığı bilgisi alınması neticesinde Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği harekete geçti.

Yapılan çalışmalarda, Müştekinin para yatırdığı hesap sahibi firma yetkilisinin Y.Ç olduğu tespitle şahsın hesabına bloke konularak para çekimi engellenmiş, müştekinin mağduriyetine konu parayı hesap sahibi Y.Ç ile birlikte çekmeye gelen O.T ve şahısları yönlendiren E. M isimli şahıslar Ankara ilinde yakalanmış ve 3 şahıs gözaltına alınarak ilimize getirilmişlerdir.
Şüphelilerin banka hesap hareketleri incelendiğinde benzer şekilde farklı illerde 21 şahsın daha para yatırdığı tespit edilerek bütün şüpheli banka hesaplarında bulunan toplamda 1.316.500 TL tutara bloke konulmuş ve mağduriyet engellenmiştir.

Şüpheli hesap sahiplerinden S.K İstanbul ilinde yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest kalmış, ilimize getirilen şüpheliler Y. Ç.- O.T. ve E. M. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir.
Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »