Baden Württemberg’de Polis Olmak isterseniz, Şanslısınız.

Baden Württemberg’de Polis Olmak isterseniz, Şanslısınız.

ABONE OL
19 Şubat 2024 08:48
Baden Württemberg’de Polis Olmak isterseniz, Şanslısınız.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Baden-Württemberg Polisi

Başvurunuz ve polisteki eğitiminiz arasında Baden-Württemberg (BW) polisine seçim süreci gerçekleşir. Burada sağlığınızın ve karakterinizin polislik mesleğine uygun olup olmadığını göstermeniz gerekiyor. Sağlığınızı ancak sınırlı ölçüde etkileyebilseniz de, hem yazılı sınava hem de özellikle sözlü seçim sürecine (değerlendirme merkezi) önceden çok iyi hazırlanabilirsiniz.

Baden-Württemberg polisi size orta ve üst düzey hizmetlere başvurma olanağını sunuyor.

Polis BW yetenek sınavı bir günde yapılır ve aşağıdaki bölümleri içerir:

  • Teorik polis seçim süreci

 

  • Polis spor sınavı

 

  • Oral polis BW yetenek testi

 

  • Polis sağlık muayenesi

 

Polis alım sınavında sizi neler bekliyor:

 

Yazılı veya teorik Polis BW seçim süreci

 

Dilin anlaşılmasının kontrol edilmesi:

 

Burada, belirli bir süre içinde PC’de cevaplamanız gereken, dili anlamayla ilgili toplam 30 soru alacaksınız. Toplam üç cevap seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Bu test görevlerini tamamlamak için toplam 15 dakikanız var.

 

Yazım denetimi:

 

Yazım becerilerinizin testi yaklaşık 30 dakika sürer ve dil anlama testinin hemen ardından kısa bir aradan sonra başlar (yukarıya bakın). Burada kulaklık aracılığıyla size bir metin çalınıyor ve bu metnin alıntıları bilgisayarda görünüyor. Daha sonra metindeki görünür boşlukları (yaklaşık 60 kelime eksik) doğru yazımla yazmalısınız.

 

İstihbarat kontrolü:

 

Yazım testinin ardından bilgisayar üzerinden de yapılan zeka testi var. Burada sözel, matematiksel ve mantıksal-soyut türdeki görevleri çözmeniz gerekiyor. Bu test bölümü için yaklaşık 90 dakika planlamanız gerekiyor.

 

Baden-Württemberg polis sporları testi (veya 3.000 metre koşusu)

 

Spor sınavı kapsamında, güncel spor rozetine sahip olmayan adayların, “Alman Spor Rozeti”nin ilgili yaşına göre belirlenen sürede 3.000 metrelik koşuyu en az “gümüş” ile tamamlamaları gerekmektedir. Gençler için bu süre 18 ila 19 yaş arası yaş kategorisi için geçerlidir.

BW polisi için sözlü seçim süreci: sınav kurulu önünde bireysel görüşme veya yapılandırılmış seçim görüşmesi

Burada karakteriniz ve polis hizmetine kişisel-sosyal uygunluğunuz açısından test edileceksiniz. Baden-Württemberg Polisi işe alım görüşmesi çok üyeli bir sınav komitesi önünde yapılır. Sohbete kendinizi veya CV’nizi tanıtarak başlarsınız. Mülakat ayrıca dayanıklılık ve strese dayanıklılık, sosyal beceriler, performans gösterme motivasyonu ve bağımsız hareket etme hakkında hazır sorular içerir.

Burada kişiliğinizi ve kariyerinizi tartışmak için eşsiz bir fırsata sahipsiniz. Anlatım ve dil yeteneğiniz, tavır ve görgü kurallarınız son derece önemlidir.

 

Bireysel mülakatın tüm polis işe alım sınavındaki en büyük engel olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. En çok puanın verildiği yer burasıdır.

 

Fiziksel Muayene

 

Polis sağlık muayenesi sırasında diğer federal eyaletlerde olduğu gibi polis hizmetine uygunluğunuz belirlenir. Muayenede yoğun fizik muayenenin yanı sıra işitme ve görme testi, solunum fonksiyon testi ve eforlu EKG de yer alıyor. Temel kondisyonunuz burada test edilecektir.

Bilginiz olsun: BMI (vücut kitle indeksi) 18’in altında ve 27,5’un üzerinde olan adaylar polis hizmetine uygun olmayan kişiler olarak nitelendirilir.

 

Gözlük veya kontakt lens kullanıyorsanız, önceden bir göz doktorundan alacağınız sertifikayı ibraz etmeniz gerekmektedir.

Baden-Württemberg polis alım sınavını başarıyla tamamladıktan sonra, sizi sıralama listesine yerleştirecek belirli sayıda puan alacaksınız. Bu minimum puan değerine ulaşırsanız polis teşkilatına alınacaksınız ve Baden-Württemberg polisinde eğitiminize başlayacaksınız.

 

Kaynak: https://www.polizei-ausbildung.info/auswahlverfahren-polizei-baden-w%C3%BCrttemberg

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »