Baş Harflere Göre Karakterler

Baş Harflere Göre Karakterler

ABONE OL
16 Ağustos 2022 11:31
Baş Harflere Göre Karakterler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her insanın kendine özgü bir kişiliği ve karakteri bulunmaktadır. Bu karakter çocukluktan belli bir yaşa kadar kişide iyi yerleşir ve kişinin kendi özelliklerini ortaya koyar. Peki insanın karakteri nasıl oluşuyor ve nasıl şekilleniyor?

Yaşanılan çevre, bulunduğumuz toplum, aile yapımız, dini inancımız, arkadaş çevremiz, fiziksel özelliklerimiz vb. gibi etkenlerin hepsi karakterimiz şekillenirken doğrudan yada dolaylı olarak etkide bulunurlar. Peki isimlerimiz karakterimizin şekillenmesinde ne kadar etkili olurlar?

A-Harfi

Adınızın baş harfi A ise; Eşiniz çok çekici olmalı. Çünkü bir şehvet düşkünü olarak buna önem veriyorsunuz. .. A harfi alfabedeki diğer harflerden farklı bir konumdadır. Onlardan daha enerjik, fevri ve lider… İsmi A harfiyle başlayan insanlar kendilerinden emindirler ve başkalarından akıl almak yerine kendi bildiklerini okurlar. Mantıkları ön plandadır; otoriter tavırları onları doğuştan lider yapar. İsminin baş harfi A ile başlayanlar ya da isminin içinde birden fazla A bulunanlar bu özellikleri yoğun bir şekilde içlerinde barındırırlar. Hızlı hareket etmeleri ve meydan okuyan halleri onları ele verir. Hayal kırıklığına uğramaktan nefret ederler ve böyle bir durumda çabuk sinirlenirler.

B- Harfi

Adınızın baş harfi B ise; Hassas, kırılgan ve içe dönük… İsim başı olduğu zaman sonraki harflere tüm enerjisini verir. İsmi B harfiyle başlayanların sezgileri oldukça kuvvetlidir. Huzur ve uyum tek amaçlarıdır. Bulunduğu ortamda barış olmasını isterler. Arkadaş canlısı, ev hayatını seven, sempatik bu insanlar ağır hareket ederler. Fakat attıkları adımlar güvenilir ve sağlamdır. İsminin son harfinde “b” olanlar genellikle başladıkları işleri geç bitirirler. Fakat mutlaka en iyi işi çıkarmış olurlar. Güzelliklere ve sevilmeye düşkündürler.

C- Harfi

Adınızın baş harfi C ise; Aynı anda birkaç işle uğraşan, dikkatleri çabuk dağılan ve sıkılan, canlı ve neşeli insanlar. İsmi C ile başlayan insanlar yaratıcı özellikleri gelişmiş, eğlenceli ve iletişimi kuvvetli insanlardır. Özellikle el becerileri çok kuvvetlidir. Yarım daire andıran bu harfin insanları kendilerini zaman zaman eksik hissederler ve diğer yarılarını bulmaya çalışırlar. Bu da onları sürekli bir arayışa iter. Değişim onlar için kaçınılmazdır. Sabırsız olmaları en büyük eksikleridir. İsmi “c” ile bitenler başladıkları işleri bitirmekte zorlanırlar çünkü çabuk sıkılırlar. Yarım bırakma huyları çok fazladır.

D- Harfi

Adınızın baş harfi D ise; Evrenden aldığı enerjiyi sadece kendisine kullanan D harfi insanları, oldukça yardımseverdirler. Numerolajik olarak 4 rakamına denk geldiği için D harfi, dengeyi ifade eder. Aynı zamanda Ay’ın etkisindedirler ve bu gezegenin enerjisini taşırlar. Bu yüzden duygusal durumları çabuk değişir ve aile hayatına düşkündürler. Sevgi ve şefkat onlar için önemli kavramlardır. İnatçı olmaları ise onların en kötü özelliğidir. Bildiklerinden şaşmazlar ve iletişime kendilerini kapatırlar.

E- Harfi

Adınızın baş harfi E ise; Sıcak kalpli, sevgiden beslenen ve şefkatli insanlar. E harfi insanı enerjisi çabuk tükendiği için atak olmaz. Ama özgürlüğüne aşırı derecede düşkündür. Bu yüzden kimi zaman asi tavırlar sergileyebilir. Bu harf Merkür ve İkizler burcu etkisinde olduğu için, iletişim ve zeka en belirgin özelliğidir. Hayal güçleri o kadar kuvvetlidir ki, bazen gerçekle düşü birbirine karıştırır. Sevinç ve üzüntü onlarda aynı anda yaşanır. Zorlayıcı bir kişiliğe sahiptirler. Fırsatlara hemen atlayıp, aceleci tavırları yüzünden yanlış yapabilirler.

F- Harfi

Adınızın baş harfi F ise; F harfi ona gelen enerjiyi geri çevirir. İsminde F harfi olanlar sorumluluk sahibi değillerdir, genelde iyi görünür, eğlenceli gibilerdir ama sinsi insanlardır. Depresyon ve melankoliye meyilli olsalar da, genellikle idealleri uğruna yılmadan mücadele ederler. Aşkta ise romantik ve baskıcıdırlar. Yönlendirmeyi severler. Tutumsuzdurlar ve dağınıktırlar. Numerolojik karşılığı 6 olduğu için bu harfin insanları aşkı temsil eder ve çok kişiye birden platonik aşk yaşayabilirler fakat partnerlerine farkettirmezler Güneş gibidirler fakat yakıcı, yıkıcı olabilirler, her an patlamaya meyillidirler.

G- Harfi

Adınızın baş harfi G ise; Sizin için söylenecek iki sözcük: Müşkülpesent ve detaycı. Etrafı sarıp sarmalayan enerjileri ile mükemmeliyetçi ve titizdirler. Onlar için her şey tam olmalı. Detaycı oldukları kadar araştırmaya da yatkındırlar. Başkalarının düşüncelerini oldukça önemserler. “Başkaları ne der” diye düşünmeden edemezler. Hayalperest olmaları, yaratıcı fikirler üretmelerini sağlar. Ya çok tembel olurlar ya da çok çalışkan… Hayatın zorluklarından korkmazlar.

H- Harfi

Adınızın baş harfi H ise; Sizi her açıdan zenginleştirecek birini arıyorsunuz. Doğru kişiyi bulduğunuzda ise onun için her şeyi yapabilirsiniz, sizi zirvelere ulaştıracak insanlar her zaman idealinizdir. H harfi insanları işkolik ve başarı odaklı insanlardır. Şanslıdırlar, Numerolijide 8 rakamına tekabül ettiği için, yaratıcı ve güçlü oldukları gözlenir. Zaten ilk bakışta onların ne kadar sağlam ve güçlü bir karaktere sahip olduklarını anlayabilirsiniz. Eğlenceli, temiz ve düzenli olmak, Para kazanmak, servet sahibi olmak en büyük arzularıdır. Daima önde olmayı isterler. Disiplinli yapıları onları zirveye kolayca taşır.

I, İ- Harfi

Adınızın baş harfi I ise; Sorumluluk sahibi birisiniz. Yardım etmeye bayılırsınız. Ama çok cimrisiniz.

Adınızın baş harfi İ ise; Sevilmek için yaratılmışsınız. Ama her şeyi hep partnerinizden bekliyorsunuz. Bu da ilişkilerinizin kısa sürmesine neden oluyor.

J- Harfi

Adınızın baş harfi ise J; Romantik olduğunuz söylenebilir ama sizi asıl ilgilendiren şey karşınızdakini baştan çıkarmak. Enerjiyi sürekli alan ve dağıtan J harfi, 1 rakamı ile temsil edilir. Bu da onu lider ve öncü yapar. Alfabenin en güçlü harflerindendir. İyi bir oyuncudurlar, kontrol etmeyi severler ve kendilerine çok güvenirler. Vizyon sahibi, atılgan ve cesur J harfi insanları Jüpiter tarafından yönetilirler. Bu da onlara iyimser bir hava katar. İnsanlara yol göstermeleri ve onları eğitmeleri en sık yaptıkları şeydir.

K- Harfi

Adınızın baş harfi K ise; Utangaç görünseniz de şehvetlisiniz. Aldatmaktan nefret edersiniz. Onun için alfabenin kariyer yapan harfidir desek yeridir. Başarılıdırlar, saygı görmeye ihtiyaçları vardır. sıra dışı düşünceleri onları uçlarda yaşayan insanlar haline getirir. Mahremiyet ise en önem verdikleri konudur. Kendine ait sırları vardır. Eğer içindeki potansiyeli dışarı aktaramazsa, utangaç ve içedönük bir karaktere bürünürler. Ayrıca toplumdan memnun olmayan ve tatminsiz biri haline de gelebilirler.

L- Harfi

Adınızın baş harfi L ise; Sevilmekten çok sevmeye önem veriyorsunuz. Biraz maymun iştahlısınız Venüs’ün sevgisini içinde barındıran L harfi insanı, adeta bir sanatçı gibi duyarlı ve ahenklidir. Kendilerini çok iyi ifade ederler. Sosyalleşmek onlar için önemlidir. Kalabalık ortamlarda bulunmayı ve kendilerini göstermeyi severler. İnsancıl yanları her zaman ağır basar. Haksızlıklar karşısında direnirler. Aşka aşık oldukları kadar, romantiktirler. Ara sıra sakarlıklar yapabilirler. Görünmez kazalar hep onları bulur.

M- Harfi

Adınızın baş harfi M ise; Evrenden aldığı enerji çok iyi dağıtır. Gezegeni Ay, rakamı ise 4’tür. Manevi yönü güçlü, sabit, sağlamcı ve güvenilirdir. Doğuştan anaçtır. Sevdikleri için yapmayacağı şey yoktur. Onlar için işkolik diyebiliriz. Kendilerine güveni tamdır, başaramayacağı şey yok gibidir. Ticari zekaları gelişmiştir. Parayı nereden kazanacaklarını çok iyi bilirler. Sürekli hareket halinde olmak isterler. Aşkta ise oldukça hassas ve duygusal bir yapıdadırlar.

N- Harfi

Adınızın baş harfi N harfi ise; Mükemmeliyetçi olduğunuz için standartlarınıza uygun birini bulmanız çok zor. Toplum kurallarına uymakta zorlanan, farklı düşünceleri olan insanlardır. Merkür tarafından yönetildiği için hızlı hareket eder, hızlı düşünür ve hayal gücünü pratiğe dökebilirler. Mükemmele ulaşma amacındadırlar. Çok iyi yönetici olurlar, merhametli ve adaletlidirler. Duyguları çabuk değişebilir, sık sık aşıkta olabilirler fakat ruh eşini bulurlarsa sadakatli olurlar, aşkta tutkulu ve harikalardır. Eğlenceli, programlı, organizasyon yeteneği gelişmiş insanlardır.

O- Ö- Harfi

Adınızın baş harfi O ise; Para ve güç sizin için çok önemli.

Adınızın baş harfi Ö ise; Sizler özel insanlarsınız. Her ne kadar diğer insanlar gibi bu dünyada yaşıyor olsanız da, aslında siz bu dünyaya ait değilsiniz.

P- Harfi

Adınızın baş harfi P harfi ise; Sizin için hayatın anlamı sosyal statü. Biriyle birlikte olabilmeniz bu nedenle de zor. Kendine güveni tam olan P harfi insanı mesafeli ve gizemlidir. Çevresinde gelişen olayları takip etse de, eğer kendi işine engel oluyorsa ilgilenmekten vaz geçer. Kimi zaman bencil tavırlar sergileyebilir. “Benim” dediği her şey onun için değerli ve özeldir. Numerolojik değeri 7 olan bu harf, gücü temsil eder. Kendinden emin olduğu için toplum içinde lider olmak ister. Sevgilisini de toplum içinde saygı gören, kendine bakan, güzel insanlardan seçer.

R- Harfi

Adınızın baş harfi R harfi ise; Evrenden aldığı enerjiyi kendine çeken R harfi, 9 rakamıyla özdeştirilir. İnsancıl yönleri ağır basar. Barıştan yanadırlar. Mantıklı hareket etmeleri az hata yapmalarını sağlar. Pratik zekalıdırlar, hızlı hareket ederler. Fakat bazen o kadar çok şey düşünürler ki, sonunda karar vermekte zorlanırlar. Olumsuz özelliklerinin başında aniden öfkelenmeleri gelebilir. Fakat saman alevi gibidir bu sinir; çabuk söner. Kimi zaman hoşgörüsüz hareketlerde bulunabilirler. Güçlü ve saygın insanlardan hoşlanırlar. Güzellikten ziyade, zeka onlar için daha önemlidir.

S- Ş- Harfi

Adınızın baş harfi S ise; Bir kere kalbinizi kaptırdığınız zaman dünyanın en sadık insanı oluyorsunuz.

Adınızın baş harfi Ş ise; Fala inanma ama falsız da kalma anlayışına sahipsiniz. Sosyal hayata karşı bir fobiniz var. Yalnız kalmak sizin için mutluluk verici.

T- Harfi

Adınızın baş harfi T ise; Flört için ideal bir tipsiniz. Aşık olduğunuzda çok çabuk kırılabiliyorsunuz. Neptün etkisindeki T harfi insanları hayalperest yönleriyle tanınırlar. Bazı şeyleri iç dünyalarında yaşamak onlara daha kolay gelir. Bir yandan şefkatli ve duyarlı iken, tanımadığı insanlara karşı mesafeli ve soğuk olabilir. Hassas olması, çabuk kırılmasına neden olur. Herkesin lafını kafaya takabilir. Manevi yönü çok gelişmiştir. Zaman zaman yaşadığı hayal kırıklıkları iş hayatına da yansır. Dış etkenlere oldukça açıktırlar.

U- Ü- V- Y- Z- Harfleri

Adınızın baş harfi U ise; Değer verebileceğiniz birini arıyorsunuz. Sevgilinizi her şeyin üstünde tutuyorsunuz.

Adınızın baş harfi Ü ise; Programları sizin için hayatın tek eğlencesi. Sevgilinize sadıksınız. Ancak hiç bir şey istediğiniz gibi gitmiyor.

Adınızın baş harfi V ise; Özgürlük ve heyecan peşindesiniz. Bu yüzden bütün ilişkileriniz tehlikelidir. V harfi 4 rakamıyla temsil edilir. Birleştirme, başlangıçları ifade eder. Yönetici Gezegeni Uranüs’ün etkisiyle başkaldırma ve kendi bildiği yolda hareket etme isteğini içinde barındıran kişilerdir. Bir sonraki hamlesi tahmin edilemeyen şaşırtıcı kişilikleri vardır.

Adınızın baş harfi Y ise; Bağımsızlık tek sloganınızdır. Y alfabenin son harflerinden olup numerolojik değeri 7’dir. Gizemleri ve sırları temsil eder. Bağımsızlıklarına önem verirler. Baskı altında yaşamak onlara göre değil, kısıtlamaya gelemezler. Düşüncelerini ifade etme teknikleri ile öne çıkarlar. Hafızaları kuvvetlidir. Kolay kolay unutmak bir kenara yıllar üstesinden geçmiş olsa bile dün yaşanmış gibi net bir şekilde anlatırlar. Depresif yönleri ağır basar.

Adınızın baş harfi Z ise; Aşkın acı çekmek olduğunu biliyorsunuz. Samimi, hassas, duygusal ve hayalperestsiniz. Alfabenin son harfi olan Z gücün harfe olan yansımasıdır. Kuvveti ve sağlamlığı simgeleyen Z harfini isminde barındıran kişiler hedeflerine bağlı, inançlı kişiliğe sahiptirler. Aşka aşıktırlar, acı çekeceklerini bilseler de aşık olmaya devam ederler. Z harfi samimi ve hareketiyle hayatın pozitif yanını aktarır. Beklentileri yüksek, duyarlı insanlardır. Naifliğin yanı sıra pratikliği ile şaşırtıcı özellikleri vardır. Neptün’ün etkisinde oldukları için hayal kurmayı severler ve gizemli taraflarıyla ön plana çıkarlar.

Nesime Aytekin

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »