Dolar 20 ₺ olabilir, dedi!

Dolar 20 ₺ olabilir, dedi!

ABONE OL
16 Haziran 2022 21:43
Dolar 20 ₺ olabilir, dedi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar 20’yi bulur, hayırlı olsun mesajını verdi.

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, FED’in faiz kararından sonra dolar kurunun 20 Türk lirası seviyesine kadar yükselebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

Selçuk Geçer Twitter hesabından FED 75 BAZ PUAN faiz ARTTIRDI ! DOLAR 20 HAYIRLI OLSUN” yorumunu paylaştı.

Ardından, “Bundan sonra 100 baz puanlık faiz artırımı gelebilir mi? Esas soru bu…” dedi. Selçuk Geçer sözlerinin devamında, “Çok yüksek ihtimal bundan bir sonraki adımda 100 baz puanlık faiz artırımı gelebilir.” sözlerini dile getirdi.

Süper Bono hamlesine dikkat çekti, uyardı.

Ekonomist Selçuk Geçer, “Ben Süper Bono gelme ihtimalini görmüyorum. Ama bu tür konuşmalar gelmeye devam ederse her an torbadan bir sürpriz çıkabilir.

Uyarıyorum sizi. Dikkatli oldun. Cumhurbaşkanı ne zaman faizleri düşürmeyeceğiz diyorsa torbadan bir tavşan çıkabilir. Öyle bir ürün çıktığında dolar kuru düşer ama yıl sonunda ciddi bir hale gelir.” ifadelerine yer verdi.

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, böyle bir hata yapmamları gerektiğini dile getirdi. Enflasyonu kontrol altına alınmış gibi gözükeceğini fakat daha sonra enflasyon rakamlarının fırlayabileceğini belirtti.

Selçuk Geçer;

“Enflasyon kontrol altına alınıyormuş gibi görünse de sonrasında yükselir. Bir gece yarısı operasyonu ile dolarda bir geri çekilme olabilir. 16 seviyelerinden 14.80 seviyelerine bir gevşeme olur. Umarım böyle bir hata yapmazlar. ‘Nass’ demeye devam ederlerse yeni bir enstrüman geliyor. Ama politika faizlerini çok yüksek yapamazlar. Dolayısıyla eğer ki faiz artırsalar da daha çok artırmak zorunda kalacaklar.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »