Dolar 8 Tl Olabilir mi?

Dolar 8 Tl Olabilir mi?

ABONE OL
25 Temmuz 2022 10:02
Dolar 8 Tl Olabilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ünlü Ekonomist Engin Avcı; Dolar 8 TL olacak iddiasında bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nca daha önce verilen faiz kararının etkili olduğunu iddia edilirken, PPK tarafından düzenlenen toplantıda faizlerin % 14’de sabit tutulmasına karar verildi.

Dolar bu sıralar da 17, 80 liradan işlem görüyor. Doların yaklaşık olarak 18 TL’ yi görmesinin ardından bazı ekonomistler de, doların yılın sonunda endişe verici rakamlar da olacağını ve 22 TL ve üstü seyir edeceğini, belirttiler.

Diğer ekonomistlerin açıklamasından farklı olarak, Ekonomist Engin Avcı ise dolar ve TL ile ilgili zıt bir bakış açısı sundu.

Avcı, doların düşmeye başlayacağı tarihi duyurup 8 TL olacağını söyledi. Avcı, bununla birlikte dolar yatırımcısına tavsiyelerde bulundu.

Bir Youtube kanalına konuk olan ekonomist Engin Avcı, birçok ekonomistin ve uzmanın aksine dolar kurunun 2022 yılı sonunda 10 liranın altına ineceğini net ifade etti.

Engin Avcı, kanalda yapmış olduğu açıklamada, “Prens Selman, Rus oligarklar ve BAE’liler Türkiye’de hamilik yapılmasını istiyor. Hala söylediklerimin arkasındayım. Benim tahminim 6 TL ve 8 TL arasındadır. İddia ediyorum 10 TL’nin altına düşecek. Ağustos ayının başı itibarıyla benim yıl sonu hedefim; 10 liranın altı. Geçen ne oldu? 17,20’ kuruşlardan 16,50 kuruşlara kadar düştü. Altın için korkmasınlar. Altın, değerini hiçbir zaman kaybetmez” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »