Dolar Yerine Ulusal Para!

Dolar Yerine Ulusal Para!

ABONE OL
12 Temmuz 2022 09:56
Dolar Yerine Ulusal Para!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya ve İran Dolar alışverişini kaldırıyor. Yetkililer, Dolar yerine Ulusal para birimlerini kullanacaklarını belirttiler. Yakın zamanda birtakım ticari anlaşmaların artık Ulusal para birimiyle yapılacağı, öngörülüyor.

Tahran ile Moskova arasında bankacılık, finans ve ekonomik alanlarda bazı önemli anlaşmalar sağlandığını ve iki ülkenin karşılıklı ticari işlemlerde ABD doları yerine ulusal para birimlerini kullanmayı tercih ettiklerini belirtti.

Merkez Bankası Başkanı Salihabadi, Rusya dönüşünde Rus yetkililer ile yaptığı ikili temasta, iki ülkenin finans ve bankacılık alanlarındaki ilişkilerini büyütme yönünde önemli adımlar attığını belirtti.

Bundan sonra ki ilerleyen zaman diliminde, karşılıklı ticarette dolar ve euronun devreden çıkarılarak ulusal para birimlerine geçiş yapılmasıyla ilgili atılacak adımları anlattı.

Salihabadi, Ulusal para birimlerinin kullanılması, Rus yetkililerle yapılan görüşmelerde önemli istişare eksenlerinden biriydi ve yakında varılan anlaşmaların uygulanmasını ilerleyen zamanlarda hepbirlikte göreceğiz, dedi.

Salihabadi, Moskova gezisinin olumlu sonuçlar vereceğini düşündüğünü dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »