Dünyaca Ünlü Citi Bank “Boğa” Görünüyor!

Dünyaca Ünlü Citi Bank “Boğa” Görünüyor!

ABONE OL
6 Ağustos 2022 09:46
Dünyaca Ünlü Citi Bank “Boğa” Görünüyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankacılık devi Citi Bank, lider altcoin Ethereum’un Merge yükseltmesinin önemini vurguluyor. Banka’nın hazırladığı rapor, gerçekleşecek yükseltmenin Ethereum’u bir değer deposu haline getireceğini kaydediyor.

“Yaklaşan Merge, lider altcoin projesini değer deposu yapacak”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum (ETH) Merge yükseltmesinin Eylül ayı sonlarında yapılması planlanıyor. Analistler, bu yükseltmenin varlığın fiyatı üzerinde bir yükseliş etkisi yaratacağını söylüyor. Bu gibi faktörler nedeniyle Merge en çok beklenen kripto para olayları arasında yer alıyor. Bu doğrultuda, bankacılık devi Citigroup, yükseltmenin Blockchain üzerinde çeşitli etkileri olabileceğine inanıyor.

Bankanın araştırması, Merge başlatıldığında, bunun daha düşük enerji yoğunluğuna yol açacağını söylüyor. Ayrıca, Ethereum’u deflasyonist bir varlığa dönüşeceğini kaydediyor. Bunlara ek olarak olası bir yol haritasının sharding yoluyla daha ölçeklenebilir bir geleceğe kaydırabileceğini iddia ediyor.

Citi’ye göre, Proof of Stake (PoS) geçişinin, Ethereum’un genel ihracını yılda %4,2 oranında azaltması mümkün. Bu da Ethereum’un deflasyonist bir varlık haline gelmesi anlamına geliyor. Bu nedenle araştırma, lider altcoin’in bir değer deposu olarak daha fazla öne çıkacağını belirtiyor.

Ethereum deflasyonist varlık olacak

Citi ayrıca, deflasyonist bir varlık olarak Ethereum’un en yüksek verime sahip Blockchain olma olasılığının düşük olduğunu da öngörüyor. Rapor, Merge ile Ethereum’un blok süresinin 13’ten 12 saniyeye düşeceğini kaydediyor. Ayrıca, ücretlerde bir düşüş ve hızda bir artış olacağını ekliyor.

İlginç bir şekilde Citi, bir PoS ağı olarak Ethereum’un nakit akışlarını çekeceğine dikkat çekiyor. Bunu da şu anda Blockchain için mevcut olmayan farklı değerleme yöntemlerinin kullanılmasına izin vererek yapacağını kaydediyor. Genel olarak Citi, Merge’den sonra Ethereum’un enerji tüketiminin %99,95 oranında düşeceğini önem veriyor. Bu nedenle enerji verimli ve çevre dostu bir kripto olarak kabul edilebileceğini kaydediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »