Cengiz Han; “Güçlü olmak, sadece fiziksel güce dayanmaz; zekâ, strateji ve liderlik yetenekleri de önemlidir.” Mersin’e Sahip Çıkacak Müdür İstiyoruz
  • International Hayat Haber
  • Güncel
  • Cengiz Han; “Güçlü olmak, sadece fiziksel güce dayanmaz; zekâ, strateji ve liderlik yetenekleri de önemlidir.” Mersin’e Sahip Çıkacak Müdür İstiyoruz

Cengiz Han; “Güçlü olmak, sadece fiziksel güce dayanmaz; zekâ, strateji ve liderlik yetenekleri de önemlidir.” Mersin’e Sahip Çıkacak Müdür İstiyoruz

ABONE OL
24 Şubat 2024 20:35
Cengiz Han; “Güçlü olmak, sadece fiziksel güce dayanmaz; zekâ, strateji ve liderlik yetenekleri de önemlidir.” Mersin’e Sahip Çıkacak Müdür İstiyoruz
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski Mersin Emniyet Müdür’ü Mehmet Aslan’ın Kardeşi ve Kendisi Hakkın da Olan İddiaların Ardı Arkası Kesilmiyor!

 

Görevden alınan Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın kaçak makaron soruşturmasından gözaltına alınan kardeşi, şimdi de
“Adı silahlı yaralama olayına karıştı, ifadeler, tutanaklar değiştirildi; limana girmesi için özel giriş kartı verildi” İddiaları ile gündeme geldi.

 

Hemen hemen bir haftadır Mersin ve Türkiye, görevden alınan Mersin Emniyet Müdür’ü Mehmet Aslan ve Kardeşi Nezir Aslan haberleriyle çalkalanıyor.

 

Daha önce gazetemiz de Liman da uyuşturucu ve kaçakçılıkla ilgili haberler yaptık. Mehmet Aslan’dan önce ki dönem de dahil, yine bu dönem de Mersin Emniyet’in de neler oluyor?

 

Bu Kutsal makama gelen bazı şahıslar Devlet’ine ihanet içine mi girdiler yada bunlar Devlet’in içine sızmış Vatan hainleri mi, kim bunlar?

 

“Gözlem yapın, stratejiler geliştirin ve harekete geçin. Düşünmek için zaman harcamak yerine eyleme geçmek önemlidir.” – Cengiz Han

 

Bizler Türk kadınları olarak Cengiz Han’ın, HAN’ımının soyundan gelen ve her zaman TÜRK DEVLET’imizin menfeati için mücadele eden ve Stratejileri olan, kendini her daim geliştiren Asena’larız. Demem o ki; Bizlerinde yapmış olduğu haberleri gözardı eden bir Müdür ve onun yandaşları bu devranın böyle devam edeceğini sandılar ama Allah’ın Adaleti peşlerini bırakmadı. Şimdi anlıyorum bizlerin haberlerini neden gözardı ettiklerini.

 

2023 sonuna doğru Mersin Limanın da önce muz kolilerin de 610 kg ardından, 54 kilo uyuşturucu madde yakalanmıştı ardından bu haberin devamı olarak yine limanla ilgili bir haber de ben yayınlamıştım.

 

Size bu haberin detaylarını tekrar paylaşmak istiyorum.

———————————————————————————————————————————————————————————

https://www.internationalhayathaber.com/turkiye-de-yapilanmaya-calisan-kurumlara-sizmis-uyusturucu-ceteleri-mi-var-19857.html

Haberin detayı yukarı da ki linkte.

 

Kasım Ayında yazmış olduğum bu haberde;

 

54 kg kokain olayının ardından önemli bir husus dikkatimi çekti ve elde ettiğim bilgilere göre;

Bu operasyon da yakalanan 10 kişinin arasında limanda iş yapan taşeron şirketlerinin çalışanlarının da olduğunu ve bu yakalanan şahıslardan biri olan E. A.’nın, birkaç yıl önce dönemin Emniyet Müdürleri tarafından limanda işe başlatıldığı iddialarını, duydum.

 

Bu iddia doğruysa, Limanda çalışan ve suçüstü tutuklanan E. A. isimli şahıs kimdir?

Dönemin Emniyet Müdürleriyle ve Narkotik şube ile arasında ki ilişki nedir?

Bu şahıs oraya ne amaçla işe alındı? Kokain işinde bu şahsın kilit rol oynadığından şüpheleniliyor.

 

Şimdi size soruyorum;

 

54 kg kokainden tutuklanan E. A. isimli şahıs o dönemde Emniyet ve Narkotik’te görevli olan Müdürlerler vasıtasıyla Liman çalışanı olarak neden işe girdirildi ve aralarında ki bağ, nedir?

 

Ve bu şahsın MIP (Mersin İnternational Port) şirketiyle bir bağı varmıdır, yada hangi taşeron şirketinde çalışmaktaydı?

Yabancı şirketlerin yapmış olduğu organizasyonlarda ve onlarla birlikte sık, sık sosyal medyada, lüzumlu lüzumsuz her toplantılarında, yemek davetlerinde, balo, eğlencelerin de boy, boy fotoğraf çektiren bazı yerel idareciler de, Ankara’nın kadrajın da olsunlar.

—————————————————————————————————————————————————————————————-

Mehmet Aslan haberi ile bundan öceki dönemde görev yapan ve narkotik şüphelilerine kadar Emniyetin içine torbacı sokan Emniyet mensupları kimler? Bu haberi belgeli ve teyitli hazırladığım halde ben Ankara’ya gidip gerekli makamlara konuyu bildirmeseydim Mehmet Aslan soruşturma açmayacaktı çünkü aylarca bekletti bu haberi.

Bizler bu Ülke için her fedakarlıktan ve destekten yana iken neden benim bu haberlerim dikkate alınmadı?

 

Bu konu ile alakalı; 7 Aralık 2023 19:04 haberimiz

Sahte Emniyet Amiri haberi linkte…  https://www.internationalhayathaber.com/19683-19683.html

 

Ardından  Polise Şiddete Hayır haberimizle; Mehmet Aslan;dan önce ki dönem de görev yapmış bir Müdür Yardımcısının yeğeni ile ilgili bir haberimiz vardı. Bununla da ilgili herhangi bir soruşturma veya başka bir araştırma ile ilgili bana hiç bir geri dönüş olmadı.

 

Gelelim asıl konuya;,

 

Mersin’de kardeşi Nezir Aslan’ın Suriyeli bir şahsın Mersin’de silahla vurulması olayın da adı geçince, dönemin Asayiş Müdürü ve Yardımcısının baskısıyla dilekçenin değiştirildiği iddiası daT24 haber de gündeme geldi.

 

Bunun yanı sıra;

 

Limana özel giriş kartı verildi” iddiası

Nezir Aslan’ın Mersin limanı gümrük sahasına hiçbir yetkisi olmamasına karşın istihbarata ait beyaz araç ve beraberindeki iki istihbarat polisiyle giderek buradan takip yaptığını, hatta Aslan’a liman işletmesine girmesi için “özel giriş” kartı verildiğini iddia ediliyor.

 

Ve daha bitmedi;

Mehmet Aslan, bazı iş adamlarının Whatsapp bağlantılarını araştırdığını ve bu iş adamlarını takip ettirdiği de iddialar arasın da.

Telefonların dinletildiği, Whatsapp yazışmaları, log kayıtları, irtibatlar araştırdığı, otel kayıtlarına baktırdığı, kişileri takip ettirdiği.. v.b….

 

T24 haberinde  de aynı şekil de;

 

Bir iş adamının açıklamasın da, Mersin’de Mehmet Aslan!ın kardeşi Nezir Aslan’ın MIP şirketine çalışan olarak girdirilmesi.

 

“Gümrükte sıkıntı çıkacak bir konusu olanların Nezir Aslan’a ulaşmaya çalıştıklarını, hatta kendisine sadece vali yardımcısı imzası ile birkaç görevliye verilen MIP liman özel giriş kartı verildiği iddiası duyumlarımız arasın da.

Eğer bu iddia da doğruysa bu VALİ YARDIMCISI kimdir?

 

Başka bir iddia da;

 

Mersin Emniyeti korku imparatorluğuna dönüşmüş”
Dilekçede, Nezir Aslan’ın Erdemli’de ormana bitişik arsa aldığı ve bu arsayı genişletmek için Orman Müdürlüğü’ne baskı yaptığı iddiaları.

 

Ve daha;

 

Emniyet içinde büyük bir KORKUNUN hakim olduğu dönem Mehmet Aslan dönemi,

 

Bir şeyler öğrendiği için il dışına gönderilip mahkeme kararı ile geri dönen personeller… Bu sebepten dolayı personelin özgüvenini kaybetmesi. Biz gazeteciler de çok kez bu duruma şahit olduk.

Ve bunun yanı sıra kendi samimi olduğu bazı müdür yardımcılarının da personele mobbing yaptığını çok kez kendi emri altında olan polislerden duyduk.

 

KOM ve narkotikte çalışan personelin sürekli yerini değiştirdiğini, sadece KOM’da 3 yıl içerisinde 6-7 müdür değişikliği yaptığını bizlerde duyuyorduk ve biz gazeteciler bile hangi müdürün görevinin değiştirildiğini, kimin hangi birime atandığını bilemez olmuştuk.

 

Biz gazeteciler arasında da ayrımlar yapıyordu, arada bir bizlere yapmış olduğumuz haberlerin akıbeti ve sonucu ile alakalı bilgi için görüşme talebimiz ve  ısrarımız üzerine randevu veriyordu ve haber alma yetkimiz çok kısıtlıydı, kendi yapmış olduğumuz haberlerle alakalı konuşturmuyordu. Kısacası biz bile artık yorulmuştuk.

 

Fakat kendi yakının da gece, gündüz birlikte olduğu gazeteciler vardı ama o gazeteciler biz sanki Müdürün yakınındanmışız gibi de adres saptırıyorlardı. 

 

Soruyorum size; Şuan onun yanın da gece, gündüz görüştüğü gazeteciler nerede? Neden Mersin de bu haberler azınlıkta kaldı? Niçin Mersin Basını susuyor? Mersin basınının da Mersin için elini taşın altına sokması ve ADALET’e destek vermesi gerekmiyor mu?

Bir başka İDDİA ise;

“Aslan’ın 20 araç ve 200 personeli özel kaleminde göstererek, hem eşine hem çocuklarına hem de gelen tüm akrabalarına hizmet sağlamak için kullandığının konuşulduğunu, polis evinde şahsi, keyfi ve akrabaları ile yüksek meblağlarda harcamalar yaptığını, sadece kendisine hizmet etmeleri için özel ekip kurduğu”.

 

Bir seneye yakın Mersin’de Gümrük, liman, Uyuşturucu, kaçakçılık. mobbing. yaralama. darp. sahte emniyet amiri… v.b. birçok habere imza attım. Bu haberlerin MEHMET ASLAN ve MEHMET ASLAN döneminden önce ki Emniyet Müdür’lügünde görev yapan yetkililerin de araştırılması gerekmiyor mu? 

 

Korku imparatorluğu değil, Sevgi İmparatorluğu kurulsun gönüller de, Mersin’in ve Mersin Polisinin buna çok ihtiyacı var…

 

“Güçlü olmak, sadece fiziksel güce dayanmaz; zekâ, strateji ve liderlik yetenekleri de önemlidir.” – Cengiz Han

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »