Yeni Vali’miz, Şimdiden Gönüller de Taht Kurmaya Başladı

Yeni Vali’miz, Şimdiden Gönüller de Taht Kurmaya Başladı

ABONE OL
22 Mayıs 2022 12:55
Yeni Vali’miz, Şimdiden Gönüller de Taht Kurmaya Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ali Hamza Pehlivan’dan Çiftçi Ziyareti.

Mersin’i tanımaya ve vatandaşlarla buluşmaya ilk mesai gününden başlayan Vali Ali Hamza Pehlivan eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile birlikte ziyaretlerine devam ediyor.
Mezitli Esenbağlar Mahallesinde limon yetiştiriciliği, arıcılık ve hayvancılıkla uğraşan Kurt ailesinin misafiri olan Vali Pehlivan, dalından limon kesti, arı kovanlarından yapılan bal hasadına eşlik etti, sacda gözleme pişirdi.
Vali Pehlivan, ziyareti vesilesiyle çiftçimiz, ailesi ve komşularıyla tarım ve hayvancılık faaliyetleri hakkında sohbet gerçekleştirdi.

Çiftçiliğin çok meşakkatli, bir o kadar da kıymetli bir meslek olduğunu belirten Vali Pehlivan, “Çiftçilerimiz, milletimizin beslenme gibi en önemli yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için el emeği ve alın teri ile çalışan, tohumu toprakla buluşturan emektarlarımızdır. Bizler de devletimizin teşviklerini, sunduğu imkanları tarımsal projeler ve desteklerle çiftçilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.” dedi.
Vali Pehlivan’ın ziyaretinden dolayı mutlu ve memnun olduklarını ifade eden çiftçi Ali Kurt, “Mersin’de görevine başladığı ilk gün bizleri ziyaret ederek tarıma, hayvancılığa ve çiftçiye verdiği önemi gösteren Valimiz Ali Hamza Pehlivan’a şahsım ve ailem adına çok teşekkür ediyor, ilimizdeki görevlerinde kolaylık ve başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Ziyarette Vali Pehlivan’a Mezitli Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Tarım İl Müdürü Arif Abalı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Veysel Topkaya eşlik etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »