INTERPOL Genel Sekreteri Jürgen Stock;  INTERPOL’ün Uluslararası Çocuk Cinsel İstismarı (ICSE) veri tabanına yüklendi.
  • International Hayat Haber
  • Güncel
  • INTERPOL Genel Sekreteri Jürgen Stock; INTERPOL’ün Uluslararası Çocuk Cinsel İstismarı (ICSE) veri tabanına yüklendi.

INTERPOL Genel Sekreteri Jürgen Stock; INTERPOL’ün Uluslararası Çocuk Cinsel İstismarı (ICSE) veri tabanına yüklendi.

ABONE OL
5 Mart 2023 07:29
INTERPOL Genel Sekreteri Jürgen Stock;  INTERPOL’ün Uluslararası Çocuk Cinsel İstismarı (ICSE) veri tabanına yüklendi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

LYON, Fransa – Kolombiya polisi üç çocuğu korudu ve çocukların cinsel istismarını kâr amacıyla canlı yayınlamakla suçlanan anneleri ve teyzelerini tutukladı. Avustralyalı yetkililer, Darknet’te çocukların cinsel istismarını gösteren bir video bulduktan sonra, Aralık 2022’de vakayı INTERPOL’ün dikkatine sundu.

Video materyali, dünyanın dört bir yanından uzman görevlilerin ipuçları için başvurabileceği ve analiz edebileceği INTERPOL’ün Uluslararası Çocuk Cinsel İstismarı (ICSE) veri tabanına yüklendi.

Bir ay sonra, Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu, INTERPOL’ün Çocuklara Karşı Suçlar (CAC) birimini suçlulardan birinin olası kimliği konusunda uyardı ve olası yerini Kolombiya olarak belirledi.

CAC birimi hipotezlerini doğrulayarak bir dizi ipucu ortaya çıkardı ve Kolombiyalı yetkililer için kapsamlı bir kurban tanımlama raporu hazırladı. Kabul ve soruşturmanın ardından, Kolombiya ulusal polisi çocukların ve iki suçlunun yerini ve kimliğini doğruladı. Anne ve teyzenin yurtdışındaki “müşteriler” için sipariş üzerine, canlı cinsel istismar video materyali üretmek ve satmak için belirli platformları kullandığını keşfettiler.

22 Şubat’ta Kolombiyalı yetkililer, çocukları korumak ve tıbbi ve psikolojik bakım almalarını sağlamak için çocuk koruma hizmetleriyle birlikte çalışarak koordineli bir kurtarma ve tutuklama operasyonu gerçekleştirdi.

INTERPOL Genel Sekreteri Jürgen Stock, “Bu korkunç vaka, canlı yayın yapan çocukların cinsel sömürüsünün herhangi bir bölgeyle sınırlı olmadığını, küresel olduğunu ve bu durumda olduğu gibi genellikle çok küçük çocukları kapsadığını gösteriyor. Genel Sekreter Stock, “Ele geçirilen cihazları analiz etmek, başka kurbanları tespit etmek ve ekranlarının arkasından korkunç suiistimali emreden ve kolaylaştıran kişileri bulmak için verileri gözden geçirmek üzere Kolombiyalı müfettişlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

” Bugün ICSE veri tabanı 68 ülkeyi birbirine bağlamaktadır ve ek ülkelerin bağlantısı devam etmektedir. Veri tabanı, lansmanından bu yana dünya çapında 33.000’den fazla mağdurun ve 14.900 suçlunun kimliğinin belirlenmesine ve belgelenmesine yardımcı oldu.

Kaynak: www.interpol.int

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »