İnterpol; Dünya Çapındaki Kolluk Kuvvetleri Arasında İşbirliğinin Geliştirilmesine Yardımcı Olacak

İnterpol; Dünya Çapındaki Kolluk Kuvvetleri Arasında İşbirliğinin Geliştirilmesine Yardımcı Olacak

ABONE OL
17 Ağustos 2023 01:54
İnterpol; Dünya Çapındaki Kolluk Kuvvetleri Arasında İşbirliğinin Geliştirilmesine Yardımcı Olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
SiNGAPUR – Hindistan

 

Merkez Soruşturma Bürosu (CBI) Akademisi, 8 Ağustos’ta INTERPOL Küresel Akademi Ağı’nın 10. üyesi olarak resmi olarak katılarak uluslararası işbirliğini geliştirmeye ve kanun uygulama çabalarını desteklemeye yönelik önemli bir adım attı.

Hareket, bölgesel ve küresel polis kapasitesinin geliştirilmesine ve dünya çapındaki kolluk kuvvetleri arasında işbirliğinin geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

2019’da başlatılan INTERPOL Küresel Akademi Ağı, INTERPOL’ün Kapasite Geliştirme ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yönetiliyor ve kolluk kuvvetleri eğitimine küresel bir yaklaşım getirmeyi hedefliyor.

Ağ üyeleri, polislik yetenekleri konusunda uzmanlaşmış eğitimler vermesi, sürekli eğitim programları sunması, ortaklaşa yeni eğitim programları geliştirmesi ve sunması ve ortak araştırma projelerinde işbirliği yapması konusunda INTERPOL’e yardım ederek, INTERPOL’ü dünya çapında kolluk kuvvetleri için beceri geliştirme fırsatlarını genişletmede destekler.

Gelişmiş bilimsel araştırmalar, siber suç soruşturmaları, siber adli tıp, ekonomik suçlar ve yolsuzlukla mücadele dahil olmak üzere geniş bir eğitim kataloğu ve uzmanlığı ile CBI Academy of India, INTERPOL üye ülkeleri için Asya bölgesi ve ötesinde mevcut olan eğitim teklifini zenginleştirecek.

CBI Akademi’nin INTERPOL Küresel Akademi Ağı’na girişinin münasebetiyle düzenlenen çevrimiçi törene, kalıcı ortaklıklar kurmanın ve bölgesel ve küresel ölçekte eğitimi ve paylaşılan değerleri teşvik etmenin önemini vurgulayan her iki taraftan üst düzey yetkililer katıldı.

INTERPOL Kapasite Geliştirme ve Eğitim Müdürlüğü Direktörü Glenn Martindale şu yorumu yaptı: “CBI Academy’nin Ağa dahil edilmesi […] yalnızca polis eğitimindeki uzmanlığının tanınması değil, aynı zamanda en iyi uygulamaları paylaşma isteğinin de kabul edilmesidir. , yenilikçi yaklaşımlar ve öğrenilen dersler. Birlikte çalışarak sınırları aşan karmaşık ve gelişen güvenlik sorunlarının üstesinden gelebilir, topluluklarımızı korumak ve adaleti küresel ölçekte desteklemek için çabalarımızı birleştirebiliriz.”

INTERPOL Küresel Akademi Ağı hızla genişliyor ve INTERPOL daha sonra 2023’te daha fazla üyenin katılmasını bekliyor.

Kaynak: www.interpol.int

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »