Belçika SAİK Prensesi Astrid Elçilik Yaptı

Belçika SAİK Prensesi Astrid Elçilik Yaptı

ABONE OL
14 Haziran 2022 15:17
Belçika SAİK Prensesi Astrid Elçilik Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

9-10 Haziran tarihleri ​​arasında, Majesteleri Kral’ı temsil eden Belçika SAİK Prensesi Astrid tarafından yönetilen Belçika’nın ABD Ekonomik Misyonu, iş dünyası ve kamu görevlileriyle temaslarını güçlendirmek amacıyla Boston, Massachusetts’te oldu. Belçika ve Amerika Birleşik Devletleri arasında güçlü ve samimi ortaklıklar kurulmaya devam, ediliyor.

Yenilikçi çözümleri, yaratıcı düşüncesi ve ticari başarı öyküleri ile ünlü Boston, girişimciler için doğru yer. Tıpkı Belçika gibi, aynı zamanda bir kültür ve eğitim merkezi, prestijli üniversitelerin, biyoteknoloji şirketlerinin ve hırslı girişimlerin transatlantik meslektaşlarıyla güçlü bağları olduğu bir yer. Eşsiz tartışmalar ve heyecan verici görüşmelerle dolup taşan Belçika Ekonomik Misyonu’nun Boston programı, Belçika-Amerika bağlarını koruma ve geliştirme hedefini paylaşıyor.

SAİK Prenses Astrid’e Dış Ticaretten Sorumlu Federal Bakan David Clarinval, Flaman Devlet Başkanı Jan Jambon, Valon Devlet Başkan Yardımcısı Willy Borsus ve Brüksel Dışişleri Bakanı Pascal Smet ile bir bakanlar heyeti eşlik etti.

9-10 Haziran tarihlerinde yapılan etkinliklerde, Prenses Astrid ve resmi heyet, Massachusetts Valisi Charlie Baker ve Boston Belediye Başkanı Michelle Wu ile ikili görüşmeler yaptı.

Massachusetts – Belçika, Açık Deniz Rüzgar Enerjisi Gelişiminde Liderliği Kutluyor (9 Haziran)
Avrupa’daki Belçika gibi, Massachusetts de açık deniz rüzgar enerjisi gelişiminde öncü bir rol oynuyor. Massachusetts Valisi Charlie Baker, yerel yönetim, geliştiriciler, tedarik zinciri ve yerel yeteneklerin deneyimlerini Avrupa’dan gelen uzmanlıkla eşleştirecek bir panel tartışması sunacak. Devletinin ABD’nin geri kalanı için oluşturduğu örneğe özel dikkat gösterilecektir.

Devamında ki görüşmeler de, heyet ile;

Ryan Dings (Greentown Labs Operasyon Direktörü) ve Ralph Moreau (Bilim ve Teknoloji Danışmanı – FIT İklim Teknolojisi) tartışmayı açtı ve ardından sözü Vali Charlie Baker (MA) ve Flaman Bakanı-Başkan Jan Jambon’a verdi.

Açılış konuşmasını Vineyard Wind’in CEO’su Klaus Moeller yaptı. Son olarak, panel tartışmalarının açılışı, sözleşmelerin kilometre taşı imzalanmasıyla tamamlanarak, Etkinliğe Dış Ticaretten Sorumlu Federal Bakan David David Clarinval ve DEME CEO’su Luc Vandenbulcke Prenses Astrid katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »