Mersin Polisi suçlulara göz açtırmıyor.

Mersin Polisi suçlulara göz açtırmıyor.

ABONE OL
11 Mayıs 2022 22:45
Mersin Polisi suçlulara göz açtırmıyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz İlçesi Çankaya Mahallesinde bulunan bir kuyumcu da, birisi bayan olmak üzere kimliği belirsiz yabancı uyruklu iki şahıs suç üstü yakalandı. 

Birisi bayan olmak üzere kimliği belirsiz yabancı uyruklu iki şahıs, sahte 500 Amerikan Doları parayı 7335 TL karşılığında bozdurması akabinde bu paraları bankaya yatıracağı sırada sahte olduğunu öğrenen Kuyumcu B.K. isimli şahsın müracaatı ile birlikte çalışmaya başlayan Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerimiz, yapılan araştırma ve kamera incelemeleri neticesinde aynı gün Kuvayi Milliye Caddesi üzerinde bulunan bir başka kuyumcuya daha sahte para bozduracakları sırada, şahıslar yanlarında bulunan ve yine sahte olan 3000 Amerikan Doları ile birlikte yakalanmışlardır.

Yakalanan şahısların kimlik tespitlerinden yabancı uyruklu oldukları anlaşılan H.Z.A isimli bayan şahıs ile M.A. isimli şahsın olaydan bir gün önce Mersin İline geldikleri ve Yenişehir İlçesinde bulunan bir günübirlik konaklama tesisinde kaldıkları bilgileri edinilerek Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararı ile şahısların konakladıkları adreste yapılan arama neticesinde adreste bulunan Yabancı Uyruklu A.H.M isimli bir başka şahıs saklamış olduğu 7100 Amerikan Doları sahte para ile birlikte yakalanmıştır.

Toplamda 10,600 Amerikan Doları sahte para ile birlikte ele geçirilen Yabancı Uyruklu üç şahıs Adli Mercilere teslim edilmişlerdir.

Haber: Hayat

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »