Milling-Stanley, “Fed Ne Yaparsa Yapsın, Altın kazanacak”

Milling-Stanley, “Fed Ne Yaparsa Yapsın, Altın kazanacak”

ABONE OL
20 Haziran 2022 01:28
Milling-Stanley, “Fed Ne Yaparsa Yapsın, Altın kazanacak”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fed’e rağmen altın fiyatı, yinede ayakta kalabildi

ABD enflasyonu geçen ay 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu yüzden, Federal Rezerv’in bu hafta faiz oranlarını 75 baz puan artırmaktan başka seçeneği yoktu. Aynı zamanda merkez bankası, faiz oranlarının bu yılın sonunda potansiyel olarak %3,5’e yükseleceğini ve 2023’te %4,00’e ulaşacağını öngördüğü için daha agresif adımlar attı. Ayrıca, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, enflasyonun ekonomi için en büyük tehdit olmaya devam ettiğini söyledi. Bunun üzerine, piyasalar gelecek ay 75 baz puanlık bir hamle daha fiyatlamaya başladı.

Altın, geçen ay için kritik bir psikolojik seviye olan 1.850 doların hemen altında haftayı kapattı. Genel olarak, altın fiyatı haftayı negatif bölgede kapatsa da hisse senetlerinden daha iyi performans göstermeye devam ediyor. S&P 500, ayı piyasası bölgesinin derinliklerine düştüğü için haftalık %5’lik bir kayıp gördü. Altın bu yıl şimdiye kadar nispeten değişmeden kalırken, geniş borsa endeksi yaklaşık %23 düştü.

State Street Global Advisors Baş Altın Stratejisti George Milling-Stanley, bu yılın başlarında altının Fed’den korkacak hiçbir şeyi olmadığını söyledi. Stratejist ayrıca, bunun doğru olduğunu kanıtladığını kaydetti. Milling-Stanley, bu hafta, Fed ne yaparsa yapsın altının kazanacağını vurguladı. (Kriptokoin.com)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »