Nasıl Zengin Oldum?

Nasıl Zengin Oldum?

ABONE OL
30 Ocak 2024 08:28
Nasıl Zengin Oldum?
6

BEĞENDİM

ABONE OL

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.. Yunan filozof, Heraklitos

Zengin olmanın sırları: PART 1

Arkadaşlar zengin olmanın sırlarının ilk başlangıcını ve bir bölümünü bugün sizlere vereceğim.

ASLINDA ZENGİN OLMAK ÇOK KOLAY, ÖNCE BU FİKRİ BENİMSEMEK GEREKİYOR. ZİHNİNİZ DE TASVİP ETMEDİĞİNİZ HERŞEYi, SOMUT OLARAK HAREKETE GEÇİRSENİZ BİLE, OLMAZ!

Zengin, birilerini dolandırmakla olunmaz gerçi olanlarda vardır ama haydan gelen huya gider misali geçici bir durumdur.

Bizim burada temas ettiğimiz asıl zenginlik ömür boyu sizinle olan zenginliktir.

Eğer zengin ve kaliteli bir yaşam istiyorsanız, ilk değişmesi gereken sizsiniz!

Eeee nasıl zengin olacağız hadi bir anlat bakalım dediğinizi duyar gibiyim,

Başlıyoruz. hazırmıyız?

Şimdi hepimiz arkamıza yaslanıp, önce rahat bir nefes alalım.

Zengin ve kaliteli yaşam nasıl olur?

Öncelikle kendini değiştirmekle başla.

Nedir bu kendini değiştirmek?

Sabah yeni bir güne başladığınızda ilk yapacağınız hareket, GÜLÜMSEMEK. Asla asık bir yüz ifadesiyle uyanmayın. Ne olursa olsun, istemesenizde mutlaka zorlada olsa gülümseyin ve her ne derdiniz varsa bile ilk aklınıza gelen şu cümle olsun!

Ve mutlaka yatağınızı simetrik bir şekilde düzeltin. Aslan yattığı yerden belli olur sözü burada başlıyor.

ALLAH’IM BUGÜN DE YENİ BİR GÜNE UYANDIK VE VERMİŞ OLDUĞUN İYİLİKLER, GÜZELLİKLER İÇİN SANA ÇOK TEŞEKKÜREDİYORUM. BUGÜN HARİKA BİRGÜN OLACAK VE BEN BUNA KALPTEN İNANIYORUM.

Şunu unutmayın; Bir Aslan günde 18 saat uyurken, Eşek ise günde 18 saat yük çekebiliyor.

Aslan ormanların kralı, Eşek ise hamal görevinde. Demek ki çok çalışmak ile değil, bunu çalışmama olarak algılanmasın asıl konu; Çalış ama boşluk bulduğun zaman da kendini ihmal etme.

Önce, bir bardak suyu besmele çekerek elinize alın ve suya iyi ve güzel olan bütün enerjiler bana doğru çekiliyor ve bu iyi ve güzel olan enerjiler devasa alanlara yayılıyor diyerek, suyu 3 defa da için. Arkadaşlar suyun hafızası vardır ve siz iyi ve güyel kelimeler söylediğiniz de bu kelimeler suya kodlanıyor. Tıpkı Ayetel kürsü okuduğumuzda başımızın ağrısının geçtiği gibi.Asıl anahtar İNANÇTIR.

Sabah kendinize kahve yapın ve kahve fincanınız size özel olsun, hafif ve sizin enerjinizi yükseltecek, su, kuş, orman, değişik doğa sesleri içeren müzikler açın ve  dinleyin.

Size, belkide basit gelen bu durumu yıllardır rutin olarak yapıyorum.

Kahvemi yudumlarken harika bir insan olduğumu düşünüyor ve bu Kainatta bütün varlıkların içinde İNSAN olarak yaratılmanın özelliğini ve güzelliğini iliklerime kadar hissediyorum. Kısacası Şükür ve hamd ederek bu hayatta istediğiniz bütün iyilik ve güzelliklere sahip olabilirsiniz.

Elbise dolabınızda ki elbiseleri yanileyin, yenileyin derken masraf anlamında demiyorum. eski ve yırtık olanları asla yamalamayın atın, giyilebilir olanları seçin ve dolabınız da katlayın yada güzel bir şekilde mutlaka asın.

Asla dolabınızda kirli kıyafet olmasın.

işinize yada dışarıya mı çıkmak istiyorsunuz, cilt bakımnızı yapın ve mutlaka haifte olsa makyaj yapın özellikle şunu belirteceğim;

GÜL suyu, GÜL esansını mide çakranız olan yere göbek deliğine hergün dışarı çıkmadan yada evdeyken mutlaka sürün ve kıyafetlerinizi özenle, renkler birbirine uyumlu seçin. Her kıyafetiniz de mutlaka bir simge olan takı olsun.

Her zaman cüzdanınızda veya cebinizde az da olsa bir miktar para bulundurun. Para, parayı çeker, Kesinlikle cüzdan içinde fatura veya borçla alakalı kağıt bulundurmayın. Çantanız her zaman derli toplu olsun.

Örneğin denizatı (Bolluk, bereket) Anahtar (Şans, mucize, zenginlik kapısını açma) Kelebek ( sade ve dolu dolu yaşam) Yıldız ( Parlamak, yükselmek) veya değişik ve iyi enerji veren doğa taşları. Size şunu belirtmem gerekiyor; İnanmadığınız hiçbirşey gerçek olmaz. İlaç bile içseniz eğer inanmıyorsanız etkisini göremezsiniz.

Bir de, kadın olsun, erkek olsun mutlaka saat takmayı ihmal etmeyin ve çalışıyor olmasına dikkat edin. Saat Zenginlik simgesidir ve her saate bakışınızda zamanın kıymetli olduğunu hatırlayın. Bu hatırlatma size gün için de kendinizi iyi hissettirecek ve daha değerli iş ve düşüncelerle uğraşmanıza sebep tanıyacaktır.

Herşeyin başı İNANÇ’tır.

Alemlerin Rabbi olan ALLAH’ın hazineleri sonsuz ve sınırsızdır, İNAN VE İSTE. Kalbine kıl kadar şüphe girmesin, teslim et kendini.

Peki ben Zengin miyim?

Hamd olsun,,,

Peygamber Efendimiz S.A.V. bal yiyen bir çocuğu getirmişler ve ona bal yememesini söyler misin demişler. Efendimiz çocuğu götürün 40 gün sonra getirin demiş. Neden Ya RasulAllah dediklerin de, çünkü bende bal yedim vücudumdan etkisi 40 gün sonra çıkar, işte o zaman bal yemezsem çocuğa bal yeme diyebilirim, demiş.

Bu kıssa da size anlatmak istediğim;

Bir şey bende mevcutsa eğer karşı tarafa fikir verebilirim.

Zenginlikte görecelidir, Kimi hanlar, hamamlar, saraylar sahibi olur ama daha fazla daha fazla der ve paylaşmaz, hayatın tadını alamadan gider, kimi de Allah verdikçe zekatını, sadakasını bol, bol verir ve verdikçe çoğalır, Hem şükür eder hemde cüzdanı dolar, hem son nefesine kadar zengindir, Belki hanları sarayı yoktur ama hep bir bereketi vardır. Zengin olupta bereket yoksa işte o zenginlik tatsız ve tehlikelidir. Orada şeytanın izi vardir ve haksız kazanç vardır.

Son olarak evinizde daha sonra kullanırım diyerek sakın eşya veya kıyafet bulundurmayın, ikinci el eşya satın almayın, bir adet alın ama asla ucuz diye başkalarının eşyalarını almayın çünkü o eşyalarda ki negatif enerji üzerinizde iyi etki bırakmaz, Özellikle fazlalık eşya asla evinizde bulundurmayın, ihtiyaç sahiplerine dağıtın.

Yazımızın devamı gelecek. Bugünlük bu kadar. Herşeyi bir yazıda kaleme almak hem sizi yorar hem de sağlıklı bir çalışma olmaz.

Bir daha ki yazımda gitmeniz gereken, sokaklar, caddeler, oturduğunuz mekanlar, konuştuğunuz insanlar ve kan bağı….v.b. olacak. Ben diğerleri gibi TOKSİK insanları hayatınızdan çıkarın demicem, zaten siz değişince onlar otomatikmen kaçacaklardır. Kaçmayanlarda size uyumlanmak zorunda kalacaklar. Bu çok kolay… Alma verme dengesiyle olacak. Size verdiği olumsuzlukları siz ona olumluya çevirip vereceksiniz onun gözünde ya itici olacaksınız kaçacak yada akıllı biriyse pes edip değişime sizinle birlikte ayak uyduracaktır.

ŞUNA İNANIN, BU YAZIYLA BİLE HAYATINIZ AN BE AN DEĞİŞİME GİRECEK.

Diğer makalelerden sonra adım, adım, hepbirlikte zenginliğe doğru ilerliyeceğiz.

Nurhayat Volkan/ Almanya

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »