O tarihlere Dikkat Edin!

O tarihlere Dikkat Edin!

ABONE OL
8 Eylül 2023 17:55
O tarihlere Dikkat Edin!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karar.com haberine göre;

Eylül aylarının da sıcak geçmesiyle birlikte yeni hava olayları da gündeme geldi. Antalya, Mersin, Adana için uyarı verildi! O tarihte evden dışarı çıkmayın! Yer ile gök birleşecek.

Meteoroloji verilerine göre Akdeniz suyunun sıcaklığının 27-30 derece aralığında olduğu belirtildi. Daha öncesinde rekor deniz sıcaklığı İzmir’de 32.7 derece ile kaydedilmişti.

KASIRGA TÜRKİYE’Yİ ETKİLEYEBİLİR

Deniz sıcaklığının artmasıyla birlikte kasırga tehlikesi de Türkiye kıyılarını tehdit ediyor. Akdeniz Kasırgası olarak adlandırılan bu kasırganın o tarihlerde ülkemizi etkileyeceği yönünde meteorolojik veriler bulunuyor. Özellikle Akdeniz’e kıyısı olan Antalya, Mersin ve Adana gibi illerin kıyısında kasırga görülebilir.

O Tarihlere dikkat

Eski adı Twitter olan X hesabında meteoroloji takibi yapan Hava Forum sayfası o tarihe dikkat çekerek, ” Kasırgalar sıcak denize bayılır. Sıcak sudan beslenir. Akdeniz bu sezon adeta yanıyor. Deniz suyu sıcaklıkları 27-30 derecelerde. Modeller bir Akdeniz Kasırgası tahmini yapıyor. Hatta bu senaryolardan biri 11-12 Eylül civarı Mersin-Adana gözüküyor. Şu an belirsiz, takipteyiz…” paylaşımında bulundu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »