Polis, İçişleri Bakan’ımız Sayın Ali Yerlikaya’dan 2. Şark Kaldırıldı Müjdesi ve Ek Mesailerle İlgili Düzenleme Müjdesi Bekliyor.
  • International Hayat Haber
  • Asayiş
  • Polis, İçişleri Bakan’ımız Sayın Ali Yerlikaya’dan 2. Şark Kaldırıldı Müjdesi ve Ek Mesailerle İlgili Düzenleme Müjdesi Bekliyor.

Polis, İçişleri Bakan’ımız Sayın Ali Yerlikaya’dan 2. Şark Kaldırıldı Müjdesi ve Ek Mesailerle İlgili Düzenleme Müjdesi Bekliyor.

POLİS MÜJDE BEKLİYOR!

ABONE OL
28 Mart 2024 22:31
Polis, İçişleri Bakan’ımız Sayın Ali Yerlikaya’dan 2. Şark Kaldırıldı Müjdesi ve Ek Mesailerle İlgili Düzenleme Müjdesi Bekliyor.
8

BEĞENDİM

ABONE OL

Polis, İçişleri Bakan’ımız Sayın Ali Yerlikaya’dan 2. Şark Kaldırıldı Müjdesi Ve Ek Mesailerle İlgili Düzenleme Müjdesi Bekliyor.

 

10 Nisan Polis Bayramın da, bu müjdeyle tüm Türkiye’de ki Polis’lerimiz hem bayram yapacak hem de yöneticilerimize minnet duyguları kat be kat artacak. 

 

Polis’lerin artık yüzü gülsün, onların ve ailelerinin, özellikle ÇOCUKLAR’ININ bu müjdeye çok ihtiyaçları var.

 

Yıllar önce, TBMM’de basın görevlisi olarak İç İşleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen dönemin de görev yaptım. Yıllarca polislerin bitmeyen çilesine şahit oldum.

 

Yıl 2024, ben Almanya’ya 20 küsür sene önce gitmiştim ve halen polisler bıraktığım yerdeler!

 

YIL 2024 oldu ve Türkiye’de halen Polis’lerimiz haklarını arıyorlar.

 

POLİS ŞUAN NE DURUMDA?

 

1: Ayda 260 saati bulan uzun çalışma saatleri,

2: Sendikasızlık

3: Amir tahakkümü

4: İdarecilerin kanunsuz emirleri sebebiyle toplumda yalnızlaştırılma

5: MOBBİNG ve keyfi biçimde başka bir yere sürülme korkusu

6: Ek görevler (Gece mesaisinden çıkan bir polis birkaç saatlik uykudan sonra ek göreve gönderilebiliyor!)

7: Ücretsiz uzun mesai saatleri

8: Ek görevlerden dolayı Polis eşleri ve çocukları mağdur.

9: İkinci Şark görevinin, Polis ailelerinin düzenini bozması.

10: Yıllık izinlerin AZ olması.

11: Polise ait bir SENDİKANIN olmaması. 

12: Polisin YETKİSİNİN KISITLANMASI.

13: Fazla mesaiyle birlikte (ÇAKMA 12/36)

 

Yaklaşık 3, 4 ay önce Ankara’ya gittiğim de Emniyet genel Müdürü’müzle görüştüm ve Polislerimizin bu istekleri konusunda herhangi bir iyileştirme yapılıyor mu diye sordum ve bana bu konu hakkında düzenleme yapıldığı söylenmişti.

 

Bizde gazeteci olarak düzenleme yapılıyor haberinin müjdesini verdik ama malesef bir sonuç henüz çıkmadı.

 

2024 yılına girdik ve halen görüyorum ki, bu düzenleme bitmemiş yada hiç başlanmamış, bu konuda bir yorum yapamıyorum. Büyüklerimden ne duyduysam onu halkımıza net olarak aktardım.

 

Ben Polislerimizin bu durumuna özellikle bir anne, bir türk kadını olarak ve polis muhabiri olarak çok üzülüyorum. Bu konu daha kaç yıl böyle devam edecek?

 

Almanya’da yaşıyorum ve Alman polislerinin maddi anlamda ne kadar huzurlu olduklarına ben şahidim. Asayiş bir Ülke’nin bel kemiğidir. Bu sebeple Polis, asker asayişle alakalı ne kadar birim var ise önce maddi yönden huzurlu olmaları gerekiyor diye düşünüyorum.

 

Ailesiyle birlikte oturup yemek yiyemeyen, eşine, çocuğuna zaman ayıramayan, kredi borçlarının için de yüzen, oradan oraya tayin olan kiralık ev arayan, şark görevini tamamlayan ve ikinci defa şarka gitmek zorunda kalan polisten nasıl bir meslek randımanı bekleyebiliriz?

 

Sayın İçişleri Bakanımızdan ve Emniyet Genel Müdürümüzden bu konuya acil bir çözüm bulmalarını ricaediyoruz.

 

POLİSİN MADDİ VE MANEVİ YÖNDEN KENDİNİ EKSİK HİSSETMESİ DEMEK, SUÇLULARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLÜYOR DEMEKTİR, BU KONU HASSAS BİR KONUDUR VE YETKİLİLERİMİZİN BU KONUYU HALLETMELERİ KONUSUNDA TEKRAR TEKRAR RİCAEDİYORUZ..

 

Maddi ve manevi yönden kendini eksik hisseden ve bunalıma giren birçok polis de, ya intihar ediyor, yada piskolojik veya bedenen hastalıkla mücadele ediyor?

Yıllarca Polis mevzuatında ki bu eksikliklerin düzelmesini bekleyenlere müjdeli bir haber verme zamanı gelmedi mi, sayın Yetkililerimiz?

 

Bizim polislerimizin yükü daha ağır, Alman polisi gibi basit olaylarla uğraşmıyorlar.

 

Terör, uyuşturucu kaçakçıları, hırsızlar, dolandırıcılar, futbol müsabakasında polis bekler, konserlerde polis bekler, heryerde polis, yolda arabasının tekeri patlayanın tekerini bile değiştireni gördüm…..v.b… daha neler neler. Alman polisinin karşısında kimse duramazken, bizim polisimizi halkın birçoğuda ciddiye almıyor artık, bunun sebebi sizce nedir?

 

TÜRK POLİS’İ, TÜRKİYE’DE HAK ETTİĞİ GİBİ İNSANCA YAŞASIN.

En büyük temennimiz budur.

 

NURHAYAT VOLKAN/ İNTERNATİONAL HAYAT HABER

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »