Polis yöneticileri ve memurları için stratejik ve pratik rehberlik sağlamak

Polis yöneticileri ve memurları için stratejik ve pratik rehberlik sağlamak

ABONE OL
13 Mart 2024 22:10
Polis yöneticileri ve memurları için stratejik ve pratik rehberlik sağlamak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Singapur – INTERPOL ve UNICRI, kolluk kuvvetleri için insan haklarına ve etik ilkelere saygı göstererek yapay zekanın sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve dağıtılması konusunda pratik bir kılavuz olan Kolluk Kuvvetlerinde Sorumlu Yapay Zeka Yenilikleri için Araç Takımının güncellenmiş bir versiyonunu yayınladı .

 

 

Yapay Zeka Araç Seti, kolluk kuvvetleri yöneticilerine ve görevlilerine teknik temellerden hazırlık ve riske ilişkin kurumsal değerlendirmelere kadar sorumlu yapay zeka inovasyonunu yönlendirme konusunda rehberlik sağlayan, kapsamlı bir kullanıcı kılavuzuyla desteklenen yedi farklı kaynaktan oluşuyor.

Paydaşlarla yapılan kapsamlı istişarelere dayanan güncellenmiş araç seti, günümüzün hızla gelişen teknolojik ortamında kullanılabilirliğini ve uygunluğunu artırmayı amaçlayan çeşitli önemli değişiklikleri içermektedir. Önemli değişikliklerden bazıları şunlardır:

  • Yapay zeka yönetişimi ve etiği alanında ortaya çıkan en iyi uygulamalara ilişkin ek öneriler .
  • Yapay zeka stratejisi oluşturma konusunda geliştirilmiş rehberlik : Emniyet teşkilatlarının kendi özel ihtiyaçlarına ve zorluklarına göre uyarlanmış etkili yapay zeka stratejilerini nasıl geliştirip uygulayabilecekleri hakkında daha kapsamlı bilgi ve rehberlik.
  • Açıklayıcı örnekler ve vaka çalışmaları : Araç setinde sorulan her sorunun anlamını ve ciddiyetini daha iyi göstermek için yeni örnekler ve vaka çalışmaları dahil edilerek kolluk kuvvetleri uygulayıcılarının yapay zeka uygulamasının pratik sonuçlarını daha iyi anlamalarına olanak sağlandı.
  • Yasal ve teknik gelişmelerle uyum : Araç setinin yapay zeka alanındaki en son yasal, düzenleyici ve teknik gelişmelerle uyumlu kalmasını sağlamak ve kolluk kuvvetlerine güncel rehberlik ve tavsiyeler sağlamak için revizyonlar yapıldı.

 

 

Bu güncellemeler, Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde düzenlenen 4. INTERPOL-UNICRI Kanun Yaptırımı için Sorumlu Yapay Zeka Küresel Toplantısı (20-22 Şubat) sırasında Singapur’daki kolluk kuvvetlerine ve küresel yapay zeka uzmanlarına açıklandı. Avrupa Birliği, Naif Arap Güvenlik Bilimleri Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Terörle Mücadele Ofisi.

 

 

Etkinlik sırasında Yapay Zeka Araç Seti’nin içeriğinin ve emniyet teşkilatındaki pratik uygulamalarının anlaşılmasını geliştirmek için özel bir Yapay Zeka Araç Seti oturumu ve özel olarak geliştirilmiş atölye çalışmaları düzenlendi.

 

Kaynak: https://www.interpol.int/News-and-Events/News/2024/Revised-toolkit-empowers-law-enforcement-with-responsible-AI-practices

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »