Rusya’nın 2+4 anlaşmasını gerçekten feshetmesi durumunda (imk)olmayan korku senaryoları

Rusya’nın 2+4 anlaşmasını gerçekten feshetmesi durumunda (imk)olmayan korku senaryoları

ABONE OL
27 Şubat 2024 11:29
Rusya’nın 2+4 anlaşmasını gerçekten feshetmesi durumunda (imk)olmayan korku senaryoları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PRAVDA TV Haberine göre;

 

Sözde yeniden birleşmenin temelini oluşturan 2+4 anlaşmasında, artık daha büyük olan Federal Almanya Cumhuriyeti, belirli kısıtlamalara uymayı taahhüt etti. kaydeden Peter Haisenko

 

Berlin hükümeti birkaç yıldır bu anlaşmanın temel kısımlarını ihlal ediyor ve Rusya bunu cömertçe görmezden geldi. Ancak Ukrayna operasyonuyla birlikte bu ihlaller o kadar bariz hale geldi ki, bu anlaşma artık tehlikeye girdi.

 

Taraflardan birinin sözleşmeye uymaması durumunda diğer tarafın sözleşmeye uyulmasını talep etme hakkı vardır. Bu talebe uymamanız halinde bu sözleşme feshedilebilir, hatta iptal edilebilir.

 

O zaman sanki bu sözleşme yokmuş gibi hukuki bir duruma geri dönersiniz. Aldatılan sözleşme ortağının tazminat talep etme hakkı bile vardır.

 

Bu basit hukuki durum özel hukuktan devlet sözleşmelerine kadar geçerlidir. Yeniden birleşen Almanya’nın koşullarını düzenleyen 2+4 Antlaşması’ndan bazı pasajlara bakalım.

 

Bu, Rus birlikleri geri çekilene kadar eski Doğu Almanya topraklarında hiçbir NATO askerinin konuşlandırılmayacağı gerçeğiyle başlıyor. Daha sonra Alman birlikleri orada konuşlanabilir ve bir ittifaka da dahil olabilir.

 

Bu, yabancı ülkelerden gelen NATO birlikleri için geçerli değildir. Bu alanın NATO birliklerini ve teçhizatını daha doğuya kaydırmayı amaçlayan operasyonlar için kullanılabileceği konusunda belli bir gri alan var. Örneğin Leipzig Havalimanı’nın NATO uçaklarının askeri nakliyesi için kullanılıp kullanılmayacağı tartışmalıdır.

 

Ayrıca eski Doğu Almanya’daki demiryolu hatlarında NATO askerlerini ve ekipmanlarını NATO devletlerinin doğu sınırlarına getiren askeri nakliye araçları da bulunmaktadır. NATO’nun doğuya doğru genişlemesinin en azından ahlaki meşruiyetine dair defalarca yalan söylense bile, eski Doğu Almanya bölgesine ilişkin anlaşmaların en azından “cömert” bir yorumu var. Ama devam ediyor. ( Ah! Alman birliği: Neden Rusya’da İki Artı Dört Antlaşması’nın feshi tartışılıyor ?)

 

Yugoslavya zaten insanlığın çöküşüydü

Bu anlaşmanın bir sonraki noktası, Almanya’nın nükleer, biyolojik ve kimyasal silah satın almaktan sonsuza kadar uzak duracağı anlamına geliyor. Federal Almanya Cumhuriyeti ve Demokratik Alman Cumhuriyeti hükümetleri, uluslararası hukuk uyarınca bağlayıcı olarak, birleşmiş Almanya’nın “Anayasa ve Birleşmiş Milletler Şartı dışında hiçbir silahını kullanmayacağını” ilan etti. İşgal altındaki Federal Almanya hakkında Putin: “Ve Almanlar her şeyi yutuyor çünkü egemenlikleri yok”)

 

Almanya bunu en geç Yugoslavya’daki operasyonlarla ihlal etti. Artık Almanya’nın anayasasını ihlal edemeyeceği, çünkü bir anayasası olmadığı, ancak yine de yalnızca temel bir kanunu olduğu iddiası kaba bir tavırla ileri sürülebilir.

 

Ancak Birleşmiş Milletler Tüzüğü geçerliliğini koruyor ve Yugoslavya’daki Alman misyonları BM tarafından onaylanmadı.

Ancak gerçek şu ki, Berlin’deki insanlar, en azından Almanya’nın yerel yasal kullanımında Temel Yasanın bir anayasa gibi ele alındığının farkındaydı ve çok da farkındalar. Bu, Bay Struck’ın “Almanya Hindukuş’ta savunulacak” şekilde tasarladığı Afganistan misyonunda açıkça ortaya çıktı.

Çok fazla kahkaha vardı ama bu, insanların yasa ihlallerinin farkında olduklarını gösteriyor. Başka örnekler de var ama Ukrayna ile bağlantılı olarak işlenen anlaşmaların ihlalleriyle karşılaştırıldığında sönük kalıyorlar.

 

Merkel neden hâlâ mahkemeye çıkmadı?

 

Minsk Anlaşmalarıyla başlayalım. Geçtiğimiz yıl eski Şansölye Merkel, kendisinin, Fransız Hollande’ın ve Ukraynalı Poroşenko’nun bu anlaşmayı sürdürme niyetinde olmadıklarını büyük bir gururla itiraf etmişti.

 

Merkel’e göre bu, yalnızca Debaltsevo’da kuşatılmış 6.000 Kiev askerini yakalanmaktan veya yok edilmekten kurtarmaya ve Kiev’i kitlesel olarak yeniden silahlandırıp Rusya’ya karşı savaşa hazırlamaya zaman kazandırmaya hizmet etti.

Eğer bu bir saldırı savaşına hazırlık değilse başka ne olabilir bilmiyorum. Merkel neden 1 Ocak 2017’de Ceza Kanunu’nun 80. Maddesini kamuoyunun neredeyse hiç farkına varmadan sildirdi? Bu paragraf ne diyordu?

 

“Federal Almanya Cumhuriyeti’nin dahil olacağı bir saldırı savaşı hazırlayan (Temel Kanun’un 26. maddesinin 1. fıkrası) ve böylece Federal Almanya Cumhuriyeti için savaş tehlikesi yaratan herkes, ömür boyu hapis veya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılacaktır. on yıldan az olmamak üzere hapis cezası.” Ancak Temel Kanun’un 26. maddesinin 1. fıkrası hiçbir zaman dikkate alınmadı.

 

Halen şunu okuyor: “Halkların barış içinde bir arada yaşamasını bozmak amacıyla, özellikle de saldırgan bir savaş başlatmaya hazırlanmak amacıyla gerçekleştirilen uygun eylemler anayasaya aykırıdır.

 

Cezalandırılacaklar.” Bu konuda daha fazla bilgi için burada ve burada ayrıca saldırgan bir savaşın uygulanmasının değil hazırlanmasının cezalandırılabilir olduğunu söyleyen ilginç bir yorum bulabilirsiniz:
https://www.background.de/politik /iç kesimlerde /saldırı-savaşına-hazırlanma yasağı/

 

Temel Kanun 2+4 sözleşmelerin bir parçasıdır

 

Bu açıdan bakıldığında Merkel’in henüz mahkeme huzuruna çıkmak zorunda kalmamış olması şaşırtıcı. Ve hayır, 1 Ocak 2017’deki iptal Merkel’i temize çıkarmıyor çünkü Minsk Anlaşması onun tarafından yıllar önce sinsice hazırlanmıştı.

Şimdi, bu 80. maddenin doğrudan 2+4 sözleşmelerle ilgili olmadığı doğrudur, ancak Temel Kanun’un 26. maddesinin 1. fıkrası o dönemde zaten mevcuttu ve Temel Kanunun kendisi gibi bu sözleşmenin temelinin bir parçasını oluşturuyor. Dolayısıyla Almanya’nın 1990’da vaat edilen yeni anayasayı henüz kabul edememesinin bir nedeninin de bu olup olmadığı sorusu ortaya çıkıyor.

 

Bu pasajlar artık anayasaya dahil edilmeseydi sonuçları ne olurdu? Bu 2+4 sözleşmelerinin geçerliliğini sorgular mıydı? Tıpkı Temel Kanundaki bu paragrafların dikkate alınmaması gibi.

Ama devam edelim. Şu anda Federal Almanya Cumhuriyeti’nin nükleer silahlarla silahlandırılması konusunda açık bir tartışma var. Tek başına bu tartışma bile, Almanya’nın nükleer, biyolojik ve kimyasal silah satın almaktan sonsuza kadar kaçınacağını belirten 2+4 Anlaşması’ndaki pasajın açıkça göz ardı edilmesidir. “Tüm zamanlar” için alternatif bir yorum var mı? Hiçbirinden haberim yok.

 

Ama bu daha da açık. Tekrar hatırlayalım: Federal Almanya Cumhuriyeti ve Alman Demokratik Cumhuriyeti hükümetleri, uluslararası hukuk açısından bağlayıcı olarak, birleşmiş Almanya’nın “Anayasa ve Birleşmiş Milletler Şartı dışında hiçbir silahını kullanmayacağını” ilan ettiler. .”

 

Yasal akrobasi yardımcı olamaz

 

Bunun elbette ki rabulistik yorumları var. Ancak gerçekliğe bakıldığında bunların geçerli olması mümkün değildir. Kiev’in sağladığı silahları ne için kullandığı konusunda hiçbir sorumluluğumuzun olmadığı her zaman vurgulanıyor, ancak Rusya’ya karşı kullanılanın Alman silahları olduğu gerçeği ortada.

Zaten Alman Federal Meclisi Bilim Servisi’nden bu konuda Nisan 2022’den itibaren bir açıklama var. Burada Ukraynalı askerlerin eğitilmesi halinde Almanya’nın Rusya ile ateşkesi bozacağı belirtiliyor. Almanya’yı diğer tüm Ukrayna taraftarlarından ayıran şey de tam olarak bu.

Almanya sadece Rusya ile değil, diğer Müttefiklerle de ateşkes halinde yaşıyor. Eski Şansölye Schröder muhtemelen bunu parti yoldaşı Scholz’a açıklamıştır; bu da Scholz’un Washington’dan gelen emirleri yerine getirmek zorunda kalana kadar neden silah teslim etmekte bu kadar tereddüt ettiğini açıklamaktadır.

 

Ancak Taurus füzelerinin teslim edilmesiyle Rus ana vatanına Alman silahlarıyla saldırılması gerçeği nihayet gerçekleşmiş olacak. Dışişleri Bakanımızın net açıklamasını da alalım. Rusya ekonomisini mahvetmek istediğini ve Almanya’nın Rusya ile savaş halinde olduğunu söyledi.

 

 

Bir Rus olarak, Rusya’ya karşı Alman silahlarını Kiev ordusu kullansaydı ama Kiev bunu bu silahlar olmadan yapamazsa bunu nasıl yorumlarsınız?

 

 

Ateşkes ve 2+4 anlaşmalarının bu çeşitli ihlalleri göz önüne alındığında, bu anlaşmaların feshedilmesine yönelik talepler halihazırda Rusya Devlet Dumasına ulaşmış ve formüle edilmiştir. Neyse ki Federal Meclis’te Taurus füzelerinin teslimine ilişkin oylama ezici bir çoğunlukla aleyhte oy kullandı.

182 evet, 480 aleyhte oy. Dolayısıyla Ukrayna’ya ilişkin ruh hali ile ilgili tüm yayınların tamamen yalan olduğu, hükümet kanadında bile hâlâ aklı ve vicdanı olan pek çok insanın bulunduğu görülüyor.

Neyse ki bu, büyük ihtimalle Moskova’da bardağı taşıran son damla olacaktı. Ancak konu gündemden düşmüyor. Almanya’nın bu anlaşmaları büyük ölçüde ihlal etmesi nedeniyle Rusya’nın 2+4 anlaşmalarını feshetmesi durumunda bunun ne gibi sonuçlara yol açabileceğini kısaca belirteceğim.

 

 

Bu sonuçlar uluslararası hukuk kapsamında mümkün olabilir ve hiçbir “kurallara dayalı düzen” yardımcı olmaz. Rusya’nın anlaşmalardan çekilmesi durumunda diğer üç ülkeyle olan sözleşme statüsünün de ortadan kalkacağı gerçeğini gözden kaçırmamak gerekiyor.

 

 

İmkansız bir korku senaryosu mu?

 

 

Birincisi, işgalci bir güç olarak Rusya yeniden Doğu’ya asker konuşlandırabilir.

Alman birliği ve egemenliğinin uluslararası hukuki dayanağı artık mevcut değil.

 

Federal Almanya Cumhuriyeti ile Alman Demokratik Cumhuriyeti arasındaki 3 Ekim 1990’dan önce var olan sınırların restorasyonu.

 

 

Almanya’da, özellikle yeniden dört sektöre bölünecek olan Berlin’de, dört gücün işgal hak ve yükümlülüklerinin yeniden başlaması.

Almanya’nın Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, NATO ve diğer uluslararası örgütlere üyeliğinin geri çekilmesi.

Tüm AB anlaşmaları dahil olmak üzere Federal Almanya Cumhuriyeti’nin 1990’dan bu yana imzaladığı tüm ikili ve çok taraflı anlaşmaların yeniden müzakere edilmesi.

 

Almanya ile komşuları ve dört güç arasındaki siyasi, ekonomik ve askeri gerilimlerin olası tırmanışı.

Kulağa korkutucu geliyor mu? Muhtemelen herkes için değil. Başka neden bu kadar çok aptal bunun için çalışıyor? Yoksa bu savaş çığırtkanlarının kaynakları o kadar mı zayıf ki olası sonuçların farkında bile değiller?

 

O zamanlar geri dönen Rus işgalci gücünün mahkemesine hesap vermek zorunda kalabileceklerinin farkında değiller mi? Bundeswehr’in elinde yalnızca iki gün sonra tükenecek mühimmat bulunduğunu unutmayalım.

Yani eğer Rusya ateşkesin sona erdiğini ilan ederse, Almanya ancak hemen yeniden teslim olabilecektir. Tabii yeşil savaş çığırtkanları, Rusya’yı örneğin elektrik arzına yönelik hedefli saldırılar gerçekleştirmeye çağırarak, Almanya’nın nihai sanayisizleşmesini sağlamak istemiyorlarsa.

 

Sevgili Tanrım, Putin’den önce bizi Alman siyasi liderliğindeki ve devlet medyasındaki delilerden kurtar.

” Hollywood Yasası: Kült, Satanizm ve Sembolizm – Filmler ve Yıldızlar İnsanlığı Nasıl Manipüle Ediyor ” 28 Nisan 2020’de ( Amazon’da da mevcut   ) heyecan verici bir bölümle yayınlandı : ” 12 Maymunun İntikamı, Bulaşma ve Coronavirüs veya veya kurgu nasıl gerçeğe dönüşür ?

” Müzik Kodu: Frekanslar, Gündemler ve Gizli Hizmetler: Bilinç ve Seks Arasında, Uyuşturucular ve Zihin Kontrolü ” (Amazon’da da mevcut ) heyecan verici bir bölümle 15 Aralık 2020’de yayınlandı  : ” Hizmetteki elit kuklalar olarak pop yıldızları” yeni Corona dünya düzeninin ”.

” DUMB’lar: Gizli Sığınaklar, Yeraltı Şehirleri ve Deneyler: Elitlerin Sırladığı Şey ” 10 Mayıs 2021’de ( Amazon’da da mevcut ) heyecan verici bir bölüm olan ” Adrenochrome ve DUMB’lardan Kurtarılan Çocuklar ” ile yayınlandı .

” Modern müzik komplosu: pop yıldızları, hitler ve video klipler – mükemmel beyin yıkama için ” ( Amazon’da da mevcuttur ) 18 Mart 2022’de heyecan verici bir bölüm olan ” Aşılamanın Yıldızları Artıları ve Eksileri: “Doktorlar” ile yayınlandı . “Ölü Pantolon”, Nena, Westernhagen, Eric Clapton, Neil Young ve diğerleri ”.

26 Ağustos 2022’de ” The Hollywood Code 2: Prophetic Works, Alien Agenda, New World Order and Pedophilia – They Tell Us Through Film ” ( Amazon’da da mevcuttur ) heyecan verici bir bölüm olan ” İlluminati ve Yeni Dünya” ile birlikte yayınlandı. Hollywood’da sipariş verin ”.

” Illuminati Blood 2: Elit av partileri – sizi kontrol etmek için ritüelleri ve sihri kullanıyorlar” 10 Mart 2023’te yayınlandı! ” (Amazon’da da mevcuttur ) , heyecan verici bir bölüm olan “Kaostan Gelen Düzen” ile birlikte: Elitlerin planları kamuya açık olarak nasıl tahmin edildi – Georgia Kılavuz Taşları neden 2022’de yok edilmek zorunda kaldı ?

” Çamur Sel Hipotezi: Büyük Tartaria İmparatorluğu Hakkında Teorinin Tarihi  ( Amazon’da da mevcut) 18 Ağustos 2023’te “Üç sıfırlama – bir sıfırlama hala eksik!” başlıklı heyecan verici bir bölümle yayınlandı. Çamur seli – tarihimizin üzeri örtüldüğünde.”

” DUMBs: Yeraltı dünyaları, gizli enerji silahları ve tuhaf olaylar ” Amazon’da da mevcut) 15 Aralık 2023’te “ABD’nin lazer silahları var mı?” başlıklı heyecan verici bir bölümle yayınlandı.

info@pravda-tv.com adresine sipariş göndererek el imzalı kitabı (sekiz kitabın tamamı 240 Euro) kargo dahil 30 Euro’ya alabilirsiniz .

Kaynaklar: PublicDomain/ anderweltonline.com  , 26 Şubat 2024

 

PRAVDA TV’yi altta ki linkten takip edebilirsiniz,

KAYNAK : https://www.pravda-tv.com/2024/02/die-unmoeglichen-horrorszenarien-wenn-russland-den-24-vertrag-tatsaechlich-kuendigt/

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »