Size Huzur Veren Herşeye Yakın Olun

Size Huzur Veren Herşeye Yakın Olun

ABONE OL
8 Haziran 2022 00:08
Size Huzur Veren Herşeye Yakın Olun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Size Huzur Veren Her Şeye Yakın Olun.

Yıl 1980 siyah beyaz televizyonlar, TRT kanalı ve Radyo.. Sanatçılar Zeki Müren, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Neşe Karaböcek, akşam Adile Naşit teyze hikayeleri, Türkan Şoray, Edizhun, Murat Soydan filmleri…v.b..

Sokakta koşuşturan birdir bir oynayan çocuklar, birbirlerine akşam gezmesine giden komşular, sokakta patates, soğan, domates diye bağıran sebzeci, dıngır, dıngır zil sesiyle geçen seyyar dondurmacı.. v.b..

Yıl 2022 renkli plazma televizyonlar, birçok TV kanalları, korku dolu haberler, hırsızlar, arsızlar, muhteşem ötesi zenginlik gösteren diziler ve o diziler de şan, şöhret, entrika, kavgalar..

Eskiden Aşklar başkaydı, insanların özeliydi yatak odaları, şimdiler de hersey ortada Tv’ler de herseyi alenen görür olduk, sevgiye de aşka da başka gözle bakar olduk. Bol mankenler, moda trendleri, sanatçıların özel hayatları, psikologların hastalarıyla, özel konuştuklarını bol, bol tv’ler de hiç şaşırmadan izler olduk.

Yarışma programları biri bizi dikizliyor, ben bilmem karım bilir, kocam bilir, yemekteyiz bu yemek olmamış, falan filan..

Zam üzerine zamlar, benzin, mazot, gıda maddeleri uçmuş. İşsizlik, Ülke’ye göçmen akını, terör olayları, çiftçi perişan, hayvancılık az denecek durum da, verimli arazilerin çoğu boş..

Derelerden sular denizlere akıyor, insanlar şehir suyuyla roka, maydanoz, nane.. yazın sebzeye para vermemek için ihtiyaçtan sebze yetiştirmeye çalışıyor.

Üstelik birde;

Hastalık var deniyor, maske, mesafe kuralları geliyor, cocuklar okula gitmiyor, tabletten, telefondan uzak tutulsun diye bizlere yillarca bas bas öğüt verenler, simdi bu hastalığın geçmesiyle çocuklarımızı tablet, telefon, internet bağımlısı yaptılar. Hastalık bitti dendi, halen tek başına kimsesiz yerlerde bile dolasan maskeli insanlar var.

Bunların hepsi korku ürünü diye düşünüyorum.

Korku bağışıklık sistemini çökertir, Dünya da bunu uzmanlar defalarca açıklamıştır.

Eskiden dışımız fakirdi, simdi korkularla yaşıyoruz hem dışımız fakir, hem içimiz fakir.

Size korku veren her durumdan uzaklaşın ve herseyden önce çevresi temiz olanın, kalbi de temiz olur buna inanın. Düşünme gücünü devreye sokun. Doğaya yönelin, en iyi dost doğadır, onu sevin ve ona özen gösterin. Doğa ana sizi kucaklayacak emin olun.

Yazar: Nurhayat Volkan

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »