Sokakların Yeni Tehlikesi 515 ÇETESİ Nedir?

Sokakların Yeni Tehlikesi 515 ÇETESİ Nedir?

ABONE OL
18 Temmuz 2023 18:04
Sokakların Yeni Tehlikesi 515 ÇETESİ Nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sokakların yeni tehlikesi 515 nedir? ⬇️⬇️⬇️

515 Ülkemize giren kaçak sığınmacıların kendi aralarında kurduğu, Türk karşıtı ve ırkçı bir “çete” ismidir. Tam ismi 515 Haşimi’dir. İsimleri Osmanlı İmparatorluğu’na isyan bayrağı çeken Haşimileri sembolize eder.
Haşimiler birinci dünya savaşı sırasında isyan ederek binlerce Osmanlı Askeri’ni canice katletmiş ve isyanlarına destek olmayan köylere büyük zulümler yaşatmıştı. Ardından İngiliz destekli Suudiler bütün isyan dalgasını ele geçirmiş ve Haşimileri dağıtmıştı.
İşte bu ırkçı sembol, ülkemize giren milyonlarca sığınmacı arasında hızla yayıldı ve ülke genelinde üye toplamaya devam ediyor. 515 çetesinin şu anda bilinen icraatları arasında:

????Sınırdaki Türk Askerlerinin devriye bilgilerini raporlayıp PKK/PYD gibi bölgedeki terör örgütlerine bilgi satmak
????Belirli stratejik konumlarda bilinçli bir mahallî göç başlatıp Türkleri azınlık duruma düşürmek
????Suriyeli insan kaçakçılarına koruma ve para sağlamak, uyuşturucu ağırlıklı kaçak malların Türkiye’ye girişinde çeşitli terör örgütleri ile organize planlamalarda bulunmak
????Ve kaçak göçmenlere tepki gösteren Türklere sokakta ve sosyal medyada saldırılarda bulunmak gibi
Türklere zarar verebilecek birçok durum mevcut.

Zaten çetenin tek amacı Türklerin birliğini bozmak, Türkleri korkutmak ve bu sessiz istilaya karşı var olan tepkiyi daha fazla büyümeden kırmak.
Yoğunluklu olarak Adana, Hatay, Mersin, Gaziantep ve çevre illerde kendini gösteren çete, kısa sürede İstanbul, Sakarya, Bursa, Konya, Ankara ve birçok farklı ilde de icraatları veya sembolleriyle güç gösterilerine başladı. İlk olarak gittikleri şehrin Suriyeli yoğunluklu sokaklarında uyku halinde yaşayarak üye topluyorlar, gerekli güce ulaştıklarında da çevre ilçelerine yayılarak şehir genelinde boy gösteriyorlar.

Sosyal medyada da askeri teçhizatlar, bayraklar, çeşitli silahlar ve lüks araçlarla sembollerini yayarak hem üye topluyor hem de Türklerin gözünü korkutmaya çalışıyorlar.
Türkleri darp ettiği, gasp ettiği, haraç kestiği; lüks araçlar ve silahlarla konvoy yaptığı videoları sosyal medyada korkmadan paylaşan çete üyeleri açık tehditlerle sokaklarımıza bir virüs gibi yayılıyor.
En son Sakarya’da toplu halde gezip çevreye korku yaymaya çalıştıkları video Sakarya Emniyeti’nin dikkatini çekti ve gözaltına alınan 6 kişinin gerçekten bir çete bağı olduğu ortaya çıktı. Bu da Türkiye Cumhuriyeti’nin 515 Haşimi’yi bir çete olarak tanımladığının kanıtı olarak kayıtlara geçti.
Adana, Mersin, Gaziantep’te Emniyet Teşkilatı’nın soruşturma ve çalışmaları devam ederken bu ırkçı çete hala açık bir şekilde icraatlarını sosyal medyada yayınlayarak propaganda yapıyor, Türk Askeri üniforması ve Türk Polis Üniforması ile videolar çekerek ne denli kaynaklara sahip olduklarını bizlere gösteriyorlar.

Son olarak da Türk topraklarında egemenlik iddiasında bulunan bu Arap çetesi Güneydoğu’da sığınmacıların çoğunluk haline geldiği bölgelerde devlet gibi davranmaya başladı. Türk Devleti hemen çok sert bir tepkide bulunmazsa sokaklarımızı karanlık günler bekliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »