Son Dakika; İskoçya’da Perili Kielder Kalesi, Çifti Korkutup Uzaklaştırdı

Son Dakika; İskoçya’da Perili Kielder Kalesi, Çifti Korkutup Uzaklaştırdı

ABONE OL
16 Eylül 2023 19:59
Son Dakika; İskoçya’da Perili Kielder Kalesi, Çifti Korkutup Uzaklaştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısmette Emine Narin ile dost olmakta varmış.

Emine Narin, bir gezgin ve mistik olaylarla ilgilenen bir arkadaşım. Yaklaşık 50 ülke gezmiştir. Bugün birlikte sohbet ederken bana İskoçya’da yaşadığı bir serüvenini anlattı.

Şuan, Google da arama motorlarında ismi çıkıyor ve yaşadığı olaydan sonra İskoçya gazete ve televizyonları Emine Narin ile röportaj yapıyor.

Şuan “Emine Narin” ismi İskoçya’da bu olayla duyulmuş ve İskoç litaratürlerine geçmiştir.

ÇİFT,

ŞAL HAYALETİ TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRUYOR! 

Hayalet avcısı bir Alman çift , Kielder Kalesi’nde ürkütücü bir gece geçirdikten sonra korkudan titriyordu .

Narin, her zaman perili bir İngiliz kalesinde uyumak istemişti ama garip sesler ve karışık ayak sesleri Emine ve erkek arkadaşı Fredy Delbing’i Kielder Kalesi’nden kaçıp geceyi arabalarının güvenliğinde geçirmek zorunda bıraktı!

Narin’in polis Arkadaşı;

Narin’nin hayalini gerçekleştirmeyi umarak Almanya’dan Tynemouth’lu arkadaşları Malcolm ve Gillian Patterson’un yanında kalmaya gitti.

Malcolm onlara Alnwick ve Bamburgh kalelerinin hala kapalı olduğu haberini verdi ve bu yüzden , gulyabani çiftin Kielder Kalesi’nde bir gece geçirmesini ayarlayan, Kielder’deki Polis arkadaşı Bernie McFadden ile temasa geçti.

1700’lerin ortalarında inşa edilen bina aslında bir kale değil, Kielder ormanı ekilmeden önce Northumberland Dükü’nün av köşküydü.

Geçen Salı günü öğleden sonra saat 16.00’da polis Bernie’den anahtarları aldılar ve hava hala aydınlıkken kalenin her odasını araştırdılar.

Daha sonra yakındaki bir bara gittiler ve burada bir pizza ve yarım litre bira içtiler ama kesinlikle sarhoş değillerdi, diye ısrar etti Fredy.

Saat 21.30’a gelindiğinde çift yorulmuştu ve kaleye çıktılar ve alt kattaki bir odanın zeminine uyku tulumları yerleştirdiler.

“Alman sınır polisinde görevli Fredy (51), şunları söyledi: “

Narin, bir ses duyduğunu söyleyerek beni uyandırana kadar çok uyumamıştık.

Ona bunun bir kapı olduğunu söyledim ama sonra fark ettim ki biz oradaydık. Hepsini kapattım, böyle bir ses duymadım” dedi.

“30’lu yaşların ortasında olan Narin, ‘Ölmek için çok gencim, lütfen arabada uyuyayım!’ dedi ama ben polis olduğum ve kolay kolay korkmadığım için beş dakika bekleyeceğimizi söyledim. ”

Fredy açıkladı;

Aniden odadaki sıcaklık buz gibi soğudu ve yaklaşık 40 dakika boyunca çift , ne erkek ne de kadın sesleriyle, ayak sürüyerek ve kapının zorla açılma sesiyle çevrelendiklerini, söyledi .

Dehşete kapılan çift, saat 23.30’da gece yarısına gelmeden arabalarının güvenliği için uyku tulumlarını sımsıkı tutarak kaleden kaçtı.

Ellerinden geldiğince hızlı bir şekilde gençlik yurdundaki en yakın sokak lambalarına gittiler ve gecenin geri kalanını
arabada birbirlerine sokularak geçirdiler.

Ertesi sabah gün ağarırken, her şeyin sakin olduğu kaleye geri dönme cesaretini gösterdiler , ancak Bernie sabah 9’da konuklarını karşılamaya geldiğinde çift Tynemouth’a dönene
kadar orada oyalanmadılar.

Malcolm, Fredy ve Narin’in evine döndüklerinde
dehşete düştüklerini ve gözle görülür şekilde titrediklerini söyledi.

Fredy, “Karanlık çöktükten sonra bir daha oraya geri dönmeyeceğim” dedi. “Ne çılgın bir
gece!”

Bölge ormancısı Bill Burlton, hayalet Gri Leydi hakkında yerel bir efsane duyduğunu
ancak kalenin perili olduğunun farkında olmadığını söyledi.

Geceleri kapıyı kilitleyip pencerenin önünden geçtiğimde Northumberland Dükü ve Düşesi ile bekçilerinin balmumu heykellerini görebiliyorsunuz
ve sanki hareket ediyorlarmış gibi görünüyorlar.

“Pek çok kişi rakamları çok ürkütücü bulduğunu söylüyor” dedi.

Narin/ İskoçya

İnternational Hayat Haber

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »