Son dakika; Rus’lar, Suriye’liler, Şimdi de Çin’liler mi?

Son dakika; Rus’lar, Suriye’liler, Şimdi de Çin’liler mi?

ABONE OL
17 Ağustos 2023 14:42
Son dakika; Rus’lar, Suriye’liler, Şimdi de Çin’liler mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son Dakika Haber;

Bundan yaklaşık 2 yıl önce Mersin de SEKA fabrikasını ihaleyle Çin’lilerin aldığını duymuştum.

Turistik amaçla Ülkemize gelen yabancı uyruklu insanlar, niçin geldiler mi gitmiyorlar?

Sizce bu bir KÜRE_SEL planın parçası mı, yada geçici bir durum mu?

Suriye’li ve Rus göçmenler bir takım sebeplerden dolayı, şimdilik Türkiye’ye yerleştiler.

Ardından, sonrada Çin’li göçmenlerin Türkiye’ye geleceğini ve yerleşik şekilde burada yani Türkiye toprakların da yaşayacaklarının duyumunu almıştım.

Karar. com haberine göre; Suriyeli bitti Çinli akını başladı! Türkiye’ye koşa koşa geliyorlar…

Nedeni ise;

Turistik mekanlarıyla dünyanın ilgi odağı olan Türkiye, Çin’den gelecek turistlere hazırlanıyor. Çin’in Türkiye’ye yönelik seyahat yasağını kaldırmasının sonucu olarak 300 bini aşkın Çinli ülkemize gelebilir!…

Türkiye Çin’den gelecek turist akınına hazırlanıyor. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Çin’in Türkiye dahil birçok ülkeye uyguladığı seyahat yasaklarının kaldırıldığını ve bunun sonucu olarak yıl sonuna kadar 300 binden fazla Çinli turistin ülkemize gelebileceğini açıkladı.

Bağlıkaya, ABD ve Çin’in daha çok kendi bölgelerinde seyahat ettiklerini fakat ikincil rotalarının Avrupa olduğunu belirtti.

“TARİFELİ UÇAK SEFERLERİMİZ ARTMALI”

Çin’in Türkiye’ye seyahat yasağını kaldırmasını değerlendiren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çin’in açılması özellikle kültür turizmi açısından bizim için uzun dönemde çok yarar sağlayacak. Yıl sonuna kadar Çin’den 300 bin turistin geleceğini tahmin ediyoruz. 2024 ve 2025 yıllarında da 2019 rakamlarının üzerine çıkacağımızı umuyorum.

Çin 256 milyar dolar ile dünya turizm pazarının yüzde 20’sini ifade ediyor. Bu ülkeden turist sayısının artması için tarifeli uçak seferlerini artırmamız gerekiyor.”

Kaynak: Karar.com

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »