Şüpheliler Jandarmadan Kaçamadı

Şüpheliler Jandarmadan Kaçamadı

ABONE OL
24 Haziran 2022 15:50
Şüpheliler Jandarmadan Kaçamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri cinayet şüphelisi (6) şahsı yaptığı titiz çalışma
sonucunda yakaladı.
Erdemli İlçesi Tömük Mahallesi kırsal alanında ateşli silahla öldürülmüş bir erkek cesedinin
bulunması üzerine şüpheli veya şüphelileri yakalamak amacıyla Mersin İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) süratle araştırmalarına başladı.
Jandarma yaptığı ilk araştırmada cesedin Erdemli İlçesi Tömük Mahallesinde ikamet eden ve ailesinin kayıp şahıs olarak bildirdiği M.S isimli bir şahsa ait olduğunu tespit etti.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde araştırmayı derinleştiren JASAT Timleri
maktulün öldürülmeden önce Tömük mahallesinde T.T isimli bir şahsın evinde olduğunu, evde olay anında maktul dahil 4’ü erkek 3’ü kadın toplam 7 şahsın olduğunu tespit etti. Evde bulunan şahısların kimliklerini tespit eden Jandarma düzenlediği operasyon ile (6) şahsı gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şahıslar Jandarmadaki ifadelerinde T.T. isimli şahsın evinde bulundukları esnada ev sahibinin kendine ait ruhsatsız tabanca ile oynamaya başladığını, tabancanın kazaen ateş aldığını, ilk seferde merminin kimseye isabet etmediğini ancak T.T ile M.S arasında çıkan tartışma sonucunda T.T. nin tabancayı M.S. nin kafasına doğrulttuğu esnada ikinci kez ateş aldığını ve M.S.
isimli şahsın başından vurularak olay yerinde öldüğünü, olayı gizlemek amacıyla ölen şahsın cesedinin evde bulunan 2’si erkek 1’i kadın 3 kişi tarafından çarşafa sarılarak evden çıkarıp kırsal alana bıraktıklarını itiraf ettiler.

Ev sahibi olan ve tabancayı ateşleyen T.T. isimli şahıs ise tabanca ile oynadığı esnada tabancanın kazaen ateş alması sonucu arkadaşı M.S. isimli şahsı başından vurduğunu
ve olay sonrası paniğe kapılarak cesedi kırsal alana bıraktıklarını itiraf etti.

Jandarma ekipleri şüphelilerin itirafları sonucu sürdürdüğü araştırma sonucunda olayda
kullanılan bahse konu tabanca ve diğer suç delilerini ele geçirerek el koydu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »