Tükürüp, Tükürüp Kaçıyorsun da, Nereye?

Tükürüp, Tükürüp Kaçıyorsun da, Nereye?

ABONE OL
18 Ağustos 2023 11:27
Tükürüp, Tükürüp Kaçıyorsun da, Nereye?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal medya da bir çoğu, Türk Vatan severlik naralarıyla en ön saflarda, şimdi soruyorum size, gerçek hayatta böyle mi?

Benim gördüklerim şunlar!

Sosyal medyada Vatan koruyanlar, Vatan kurtaranlar, gerçek hayatta yere tükürenler, arabasından yola çöp atanlar, trafikte kırmızı ışıkta geçenler, dar yollarda ambulansın geçebileceğini düşünmeden çift sıra, dörtlüleri yakarak araba park edenler, elinde cep telefonuyla tek el direksiyona tutunup araba kullananlar, trafikte heryerde hız kurallarını ihlal edenler, ormanlarda ağaç altlarında rakı, şarap… v. s içip mangal yakıp, ateşini söndürmeden ve çöplerini oraya atıp gidenler, o içtikleri alkol şişelerinin ormanda yangın çıkaracağını düşünmeyenler…
Daha durr..
Dost meclisi dediğimiz ortamlarda birbirinin yüzüne gülüp, arkasından kuyu kazanlar, kurumlarda, özel şirketlerde küçük çeteleşmeler, yine aynı iş yerlerinde büyük başların bitmeyen para hırsları, birbirlerine ihale tehtitleri, “Altta kalanın canı çıksın” dercesine yapılan MOBBİNG’ler, ekmeğin, benzin fiyatının uçtuğu, şu yaz döneminde sebzenin, meyvenin tohumunu toprağa fırlatsan filizlendiği zaman da, sebze fiyatlarının uzaya doğru yol aldığı, göçmenlerin çoğaldığı, ev fiyatları ve kiraların yükseldiği, heryerde çarpık kentleşmenin görüldüğü, şuç oranlarının fazlalaştığı, bir toplumda…

Soruyorum size, Hangisi gerçek?

Vɑtɑn ve toprɑk sevgisi ɑnne bɑbɑ sevgisi kɑdɑr doğɑldır.

Size analarınız, babalarınız böyle mi, öğretti? Hani bir Türk Dünya’ya bedeldi?

Vɑtɑnı terk etmek kɑdɑr üzücü bir şey yoktur. Şimdilerde yerlere çöp atıp, tükürüp, sonra yurtdışında yaşayacağız diye hayaller kuruyorsunuz, bu Ülke kolay mı kazanıldı? Sizi orada, piç Almanlar, piç Fransızlar, piç Avusturyalılar, piç İngilizler ellerinde çiçeklerle mi bekliyor sanıyorsunuz? Birçoğunuz aşağılanmaya ne kadar hevesli görünüyorsunuz?

Peki bu Ülke de bir 5 yıl sonra en fazla kimler kalacak? Tabiki görünüşe göre şimdi ki göçmen dediklerimiz!

Türkiye de kalmak ve birlik, beraberlik içerisinde bu Ülkeyi ileri medeniyetlere taşımak varken, başkalarının Ülkesinde sırf kendi nefsiniz için köleliğe mi gidiyorsunuz?

Yazıklar olsun!!!

“Yaşadığınız yeri cennet gibi yapmadığınız sürece, gittiğiniz heryer cehennem olur”

Siz, Ülkemizi şu güzelim Vatan topraklarımızı elin ne idüğü bellisizlere bırakıp, bu toprakları kanıyla sulayan şehitlerimizi bırakıp, defolup gitme planları içerisinde siniz, hal bu ki; Diğerleri de bu Ülkeyi ele geçirme planları içersinde..

Bu Ülke için kanı, canı pahasına mücadele eden Elif’ler, Mehmet’ler, sizi affeder mi?

Şimdi tekrar soruyorum size;

Sosyal medya mı, içinde bulunduğumuz hayat mı, gerçek?

 

Nurhayat Küçük Volkan

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Eda Kara

    Harikasın canım yüreğine kalemine sağlık ????????????????

    Yanıtla
    +0
    -0


HIZLI YORUM YAP

Translate »