Son Dakika; Mersin Limanı’nda Yapılanmaya Çalışan, Kurumlara Sızmış Uyuşturucu Çeteleri mi Var?

Son Dakika; Mersin Limanı’nda Yapılanmaya Çalışan, Kurumlara Sızmış Uyuşturucu Çeteleri mi Var?

ABONE OL
21 Şubat 2024 21:35
Son Dakika; Mersin Limanı’nda Yapılanmaya Çalışan, Kurumlara Sızmış Uyuşturucu Çeteleri mi Var?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Yıl 2023, aylardan Ekim ve Kasım, suç örgütlerini kıskıvrak yakalayan, onlara göz açtırmayan, yiğit üç adamdan birisi, İç işleri Bakanı, diğeri Ticaret Bakanı ve bir diğeri Emniyet Genel Müdürü oldu.

İç İşleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, Ticaret Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat ve Emniyet Genel Müdürü’müz Erol Ayyıldız. 

Sayın İç İşleri Bakanı’mız, Ticaret Bakanımız ve Emniyet Genel Müdürü’müz göreve geldikleri andan itibaren suç örgütleri birbir ayyuka çıkmaya başladı.

Türkiye’nin birçok ilinde operasyonlar, gözaltıları, soruşturma, araştırma ve harika bir asayiş organizasyonuyla tüm Türkiye genelinde variz bir şekilde asayiş konusunda ferahlama oldu.

Geçtiğimiz ay, Mersin limanında 610 kg kokain yakalandı. 4 şüpheli şahıs tutuklandı ve soruşturmaları devam ediyor.

Ardından, 18 Kasım 2023 günü Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda:

“Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerimizin Mersin Limanı’nda gerçekleştirdiği operasyon sonucu 54 kilogram kokain ele geçirilmiş, olayla ilgisi bulunan 10 kişi Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatlarıyla gözaltına alınmıştır.

Toplumların sosyal ve kültürel yapısını bozan, ekonomik zararlarıyla beraber insan sağlığı için büyük tehdit oluşturan uyuşturucu ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Başarılı operasyonlarına bir yenisini ekleyen Gümrük Muhafaza ekiplerimizi yürekten tebrik ediyorum, dedi.

(Twitter (X) ‘den alıntı)

54 kg kokain olayının ardından önemli bir husus dikkatimi çekti ve elde ettiğim bilgilere göre;

Bu operasyon da yakalanan 10 kişinin arasında limanda iş yapan taşeron şirketlerinin çalışanlarının da olduğunu ve bu yakalanan şahıslardan biri olan E. A.’nın, birkaç yıl önce dönemin Emniyet Müdürleri tarafından limanda işe başlatıldığını, duydum.

Limanda çalışan ve suçüstü tutuklanan E. A. isimli şahıs kimdir?

Dönemin Emniyet Müdürleriyle ve Narkotik şube ile arasında ki ilişki nedir?

Bu şahıs oraya ne amaçla işe alındı? Kokain işinde bu şahsın kilit rol oynadığından şüpheleniliyor.

Şimdi size soruyorum;

54 kg kokainden tutuklanan E. A. isimli şahıs o dönemde Emniyet ve Narkotik’te görevli olan Müdürlerler vasıtasıyla Liman çalışanı olarak neden işe girdirildi ve aralarında ki bağ, nedir?

Ve bu şahsın MIP (Mersin İnternational Port) şirketiyle bir bağı varmıdır, yada hangi taşeron şirketinde çalışmaktaydı?

Yukarıda, Video da olan görüntüde ki, Liman ofisi hangi şirkete ait? 

E. A. isimli şahıs, Mersin Limanına işe girdiğinden itibaren ve ondan öncesinde, bu gibi faaliyetlerde bulunup, bulunmadığının da araştırılmasını yetkililerimizden, talep ediyorum.

Benim şahsi fikrim; Mersin Limanı ve diğer limanlarımız için bu Ülkenin menfeatini gözeten özel birimler kurulsun, daha detaylı araştırmalar yapılsın.

Yabancı şirketlerin yapmış olduğu organizasyonlarda ve onlarla birlikte sık, sık sosyal medyada, lüzumlu lüzumsuz her toplantılarında, yemek davetlerinde, balo, eğlencelerin de boy, boy fotoğraf çektiren bazı yerel idareciler de, Ankara’nın kadrajın da olsunlar.

Buradan Ankara’ya Sayın İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya, Sayın Ticaret Bakanımız Ömer Bolat ve Emniyet Genel Müdürü’müz Erol Ayyıldız beye sesleniyorum, daha çok operasyonlarla daha çok esrar, eroin, kokain… v. b.. ele geçireceksiniz, gençlerimizi bu uyuşturucu çetelerinden koruyacak ve bu bataktan kurtaracaksınız bundan eminim fakat yakalanan şahıslar maşa, piyon, torbacı..v.b..

Biz bunların Mersin ve Türkiye’de ki Uyuşturucu Baronlarının  tez zamanda yakalanmasını diliyoruz.

Bizlerin de verdiği detayları gözönünde bulundurursanız ve değerlendirirseniz belki çözüme daha rahat ve kolay erişilebilinir.

Son olarak, bir önceki operasyon da, 610 kg kokain ele geçirildi fakat 4 şüpheli şahıs gözaltına alındı, bu şüpheli şahısların âkıbetine ne oldu?

4 şüpheli şahıs ve bunların devamı olan gerçek suçlular kimler ve neredeler? Bunlarla ilgili hızlı ve iyi sonuçları da merakla bekliyoruz.

Artık, gençlerimiz ZEHİRLENMESİN, BATAĞA saplanmasınlar.

Yazan: Nurhayat Volkan

İnternational Hayatı Haber/ Germany

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Translate »