Türkiye Gazeteciler Fedarasyonu (TGF), MGC’ yi Ziyaret Etti

Türkiye Gazeteciler Fedarasyonu (TGF), MGC’ yi Ziyaret Etti

ABONE OL
3 Haziran 2022 18:13
Türkiye Gazeteciler Fedarasyonu (TGF), MGC’ yi Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TGF heyeti MGC’yi ziyaret etti

Türkiye Gazeteciler Fedarasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca , Genel Başkan Yardımcıları Levent Altun ve Necmi Işıksal ile birlikte teşkilat ziyaretleri kapsamında Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni  (MGC) ziyaret etti.

Yerel basının  yaşadıkları sorunları yerinde izlemek ve meslektaşlarıyla görüş alışverişinde bulunmak adına 1 haftalık  Anadolu turu başlatan TGF heyeti Mersin’e geldi.

MGC’yi ziyaret eden TGF Yönetimi gazetecilerin yaşadıkları sorunlara değindi. Yeni basın yasası ile ilgili konuşan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Geçen hafta içerisindeki basın yasası sanki hiç değişmemiş, üzerine internet gazeteciliği eklenmiş bir durumda” tekrar önümüze getirildi.

Bu basın yasasına üstelik bir de hiçbir yargılama yapılmadan, yalan haber göstermesi  ile ceza maddeleri konuldu. Biz TGF olarak meslek örgütlerinin görüşlerini almadan yapılan bu yasanın kabul edilemez olduğunu, önerilerimizin dikkate alınarak yeninden gözden geçirilmesi gerektiğini yetkili mercilere iletiyoruz.

Gezimizin en büyük nedenlerinden biri de bu basın yasasının üzerindeki değişikliklere illerimizdeki basın, gazete , televizyon, cemiyet başkanlarımızın görüşlerini ekleyerek önümüzdeki hafta içerisinde yeni bir öneri sunmayı düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »