Uyuyan Dev “EOS”

Uyuyan Dev “EOS”

ABONE OL
22 Temmuz 2022 21:01
Uyuyan Dev “EOS”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bazı uzmanların süpriz coin olarak nitelendirdiği, bir native tokendir.

EOS, platformda kullanılan EOS.IO adlı açık kaynaklı yazılımı geliştiren şirket olan Block.one için 4,1 milyar dolarlık ICO’nun ardından Haziran 2018’de piyasaya sürüldü. EOS token’ları, ağ üzerinde bir ödeme sistemi olarak da kullanılır.

EOS kurulumu, Bitcoin tarafından kullanılan (Proof of Work) ve artık bilinen madencilik konseptini kullanmıyor. Bunun yerine, blok üreticileri gerekli sayıda blok üretir ve ürettikleri her blok için yeni EOS token’larının yaratılmasıyla ödüllendirilir.

EOS Coin projesiyle göz dolduruyor ve kripto para endüstrisinde her daim akılda kalıcılığını devam ettiriyor. Şu anda block.one şirketine ait olan EOS, Bitshares ve Steem gibi yerleşik platformların kurucusu ve yaratıcısı olan Dan Larimer tarafından hayata geçirildi. EOS, iş uygulamalarını veya dApp’leri geliştirmek, barındırmak ve çalıştırmak için kullanılan blok zinciri tabanlı, merkezi olmayan bir platformdur. EOS, işletmelerin ve bireylerin web tabanlı uygulamalara benzer bir şekilde blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan temel işlevleri destekler. EOS, güvenli erişim ve kimlik doğrulama, izinler, veri barındırma, kullanım yönetimi ve dApp’ler ile internet arasında iletişim sağlar. EOS, arayüz geliştirme için bir web araç takımı, kendi kendini tanımlayan arayüzler, kendi kendini tanımlayan veritabanı şemaları ve bildirime dayalı bir izin şeması dahil olmak üzere temel kullanılabilirlik özelliklerine sahiptir. Bunların tümü, geliştiricinin uygulamaları oluşturma ve koruma işini kolaylaştırır.

Ethereum’a rakip..

EOS, daha büyük, daha iyi ve daha hızlı olma tutkusuyla Ethereum’a doğrudan bir rakip olarak görülüyor. Hızlılık konusunda diğer konulara nazaran daha bir iddialı olan projede Ethereum’un saniyede 15 işlemi gerçekleştirebildiği bildirilirken, EOS saniyede milyonlarca işlemi hedefliyor. Tabii bunun bir gerçek değil, bir hedef olduğunu unutmamak gerekir. Blockchain ağlarında her gün artan DApps ekosisteminin boyutuyla, kaynakların sınırlı kullanılabilirliği önemli bir sorundur. EOS.IO, benzersiz mekanizması aracılığıyla daha fazla ölçeklenebilirlik, esneklik ve kullanılabilirlik sunarak bu sorunları çözmeye çalışır.

Uzmancoin.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Translate »